Napisane:  środa, 19 czerwca 2024, 14:08 przez: Redakcja

18 ciekawych piłkarzy Bundesligi z wygasającymi umowami

18 fascynujących graczy Bundesligi z wygasającymi kontraktami

Po zawartości LaLiga i Ligue 1, przychodzimy do graczy, których umowy wygasa w niemieckiej Bundeslidze. Wśród nich znajdują się piłkarze Borussii Dortmund czy Bayernu Monachium.

Sezon zbliża się do końca, co oznacza, że nadszedł czas, aby przyjrzeć się statusom zawodników z wygasającymi umowami. Niektórzy z nich, tak jak Mats Hummels czy Eric-Maxim Choupo-Moting, mogą opuścić Bundesligę po wielu latach gry. Część rozstań została potwierdzona, a w niektórych przypadkach jest to tylko kwestia czasu.

Emir Karić (Darmstadt, 1997) – Jest kluczową postacią drużyny, chociaż niektórzy krytykują go za pewne elementy swojej gry, takie jak dokładność centr. Zainteresowanie ze strony reprezentacji Austrii jest dla niego zaszczytem. Mówi, że obecnie skupia się na zakończeniu sezonu, ale jeśli pojawi się oferta, na pewno ją rozważy, ponieważ alternatywą jest gra w 2. Bundeslidze.

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Kevin Stöger (VfL Bochum, 1993)

– Austriak prawdopodobnie nie będzie przedłużał swojego wygasającego kontraktu. Jako ofensywny pomocnik radzi sobie doskonale, więc nie brakuje zainteresowania. Union Berlin i Borussia Mönchengladbach są w grze.

Takuma Asano (VfL Bochum, 1994) – Jako jedno z najlepszych strzelców drużyny obok Stögera, jego odejście byłoby poważnym osłabieniem. Wydaje się, że wiele zależy od tego, czy klub zdoła utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Eric-Maxim Choupo-Moting (Bayern Monachium, 1989)

– Rok temu już wszystko było jasne na tym etapie sezonu. Jednak teraz zarząd czeka na decyzję nowego trenera, który będzie miał ostatnie słowo w sprawie przyszłości kameruńskiego napastnika.

Bouna Sarr (Bayern Monachium, 1992) – Po czterech latach napięta współpraca "Gwiazdy Południa" z Senegalczykiem wreszcie się rozluźni. Pomimo wymówek, związki te nie układały się dobrze, a pracodawca zdążył dążyć do separacji. Teraz nadszedł czas na odłączenie.

Zobacz także  Waldschmidt, aby zostać w Köln

Koen Casteels (VfL Wolfsburg, 1992)

– "Wilki" już we wrześniu 2023 potwierdziły, że to jest ostatni sezon dla tego świetnego bramkarza w drużynie. Miejsce zajmie wkrótce Kamil Grabara. Znalezienie nowego pracodawcy dla tego zawodnika nie powinno być problemem.

Marius Wolf (Borussia Dortmund, 1995) – Chociaż jako prawy obrońca nie zapewnia wysokich liczb w ataku, trener nadal mu ufa, a on regularnie występuje w Bundeslidze. Negocjacje najprawdopodobniej rozpoczną się po finale Ligi Mistrzów.

Mats Hummels (Borussia Dortmund, 1988)

– Pomimo ewentualnego rozstania, środkowy obrońca miał świetny sezon i pozostaje niezwykle przydatny dla drużyny. J

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram