Napisane:  poniedziałek, 13 lutego 2023, 10:00 przez: Przemysław Lewandowski

Zwycięstwo w Essen [+SKRÓT]

Kobiecy zespół VfL Wolfsburg rozpoczął drugą połowę sezonu od zasłużonego zwycięstwa nad SGS Essen.

VfL Wolfsburg kontynuuje zwycięską passę w sezonie kobiecej Bundesligi FLYERALARM, wygrywając z SGS Essen rezultatem 0:3. Wynik ten oznacza, że liderki tabeli utrzymują przewagę nad najbliższymi rywalkami, Bayernem Monachium, które pokonały Eintracht Frankfurt 2:1.

Bramki zdobyły: Alexandra Popp, Sveindis Jonsdottir oraz Marina Hegering. Drugi mecz Wilczyc po przerwie zimowej był jednocześnie ich ostatnim meczem ligowym w lutym: zawodniczki grające w reprezentacjach narodowych będą teraz udawać się do swoich krajów, celem zameldowania się na obozach treningowych. W ciągu następnych 10 dni organizowane będą mecze towarzyskie.

Zielono-Białe powrócą do gry w ramach ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Będzie to wyjazdowe spotkanie z zespołem 1. FC Köln, który zaplanowano na wtorek, 28 lutego, start o 18:00.

Reakcja trenera:

Tommy Stroot: "Musieliśmy dostosować się do trudnych warunków na boisku. W tym meczu najważniejsze dla nas było zwycięstwo. W starciu z tak głęboko ustawioną drużyną Essen, musieliśmy uzbroić się w cierpliwość i ostatecznie zostaliśmy za nią wynagrodzeni. Jestem bardzo zadowolony zarówno z gry, jak i wyniku."

Składy i statystyki:

SGS Essen: Sindermann – Sterner, Meißner (79‘ Räcke), Ostermeier, Touon Mbenoun – Piljic, Pfluger (86‘ Edwards), Kowalski (79‘ Baaß), Berentzen (79‘ Elmazi) – Endemann, Maier

Ławka rezerwowych: Resing (BR), Joester, Pucks, Walheim

VfL Wolfsburg: Frohms – Hendrich, Hegering, Rauch – Lattwein, Huth – Wilms (90‘ Wedemeyer), Brand (63‘ Blomqvist), Popp (75‘ Wolter), Jonsdottir – Pajor (63‘ Bremer)

Ławka rezerwowych: Kassen, Kiedrzynek (BR), Starke, Demann, Waßmuth

Bramki: 0:1 Popp (68‘), 0:2 Jonsdottir (74‘), 0:3 Hegering (87‘)

Sędzia: Naemi Breier (z Konz)

Żółte kartki: Touon Mbenoun / Huth

Czerwone kartki: Huth (dwie żółte)