Napisane:  poniedziałek, 16 września 2024, 16:15 przez: Redakcja

Jak skutecznie prowadzić tabelę: kluczowe zasady i praktyczne porady

Grün-biała U19 pewnie i zdecydowanie wygrała 5:1 z Berliner AK.

Juniorzy A-VfL w sobotnie przedpołudnie odnieśli wyraźne zwycięstwo 5:1 (3:1) nad Berliner AK, utrzymując tym samym prowadzenie w tabeli grupy B DFB-Nachwuchsliga. Bramki dla zespołu prowadzonego przez głównego trenera Daniela Bauera zdobyli David Odogu (10.), dwukrotnie Jonathan Akaegbobi (36., 45.+3), Yasin Chebil (86.) oraz Karlo Simic (90.). Po sześciu kolejkach zespół Bauera ma na koncie już 16 z możliwych 18 punktów.

Dziesięć minut było już grane, gdy młode wilki objęły prowadzenie po rzucie rożnym wykonanym przez Odogu. Jednak gospodarze szybko doprowadzili do remisu dzięki Iaia Manco Danfa (22. minuta). Do przerwy przewaga gry VfL została także odzwierciedlona statystycznie. Dwa gole na 3:1 w pierwszej połowie zdobył Akaegbobi, najpierw wykorzystując rzut karny po faulu bramkarza BAK na Trevorze Benedictcie (36.), a następnie strzałem z ostrego kąta (45. +3). Dodatkowo gospodarze sami osłabili się poprzez czerwoną kartkę dla Wido Hildebrandta (40.). Zielono-biali nie mieli żadnych trudności, aby kontrolować mecz i ostatecznie w końcówce jeszcze dwa razy znaleźli drogę do bramki. Zaledwie trzy minuty po swojej zmianie Chebil zdobył czwartego gola, a w doliczonym czasie gry dobił jeszcze piątego gola Simic, który również wszedł na boisko.

Daniel Bauer: „To był całkowicie zasłużony zwycięstwo, chociaż nie zagraliśmy nawet naprawdę dobrego meczu. To była obowiązkowa sprawa, którą trzeba było zaliczyć. Uczyniliśmy to z pewnością. Cieszymy się z wyniku.”

VfL Wolfsburg U19: Börner – Bürger, Odogu (46. Ibrisimovic), Angely (46. Neininger), Dittrich (85. Chebil) – Grzywacz, Bröger, Hensel (69. Leal Costa), Soylu – Akaegbobi (69. Simic), Benedict (69. Yacobi) Bramki: 0:1 Odogu (10.), 1:1 Danfa (22.), 1:2 Akaegbobi (36.), 1:3 Akaegbobi (45.+3), 1:4 Chebil (86.), 1:5 Simic (90.)

Specjalne zdarzenia: Czerwona karta Wardau (BAK, 41.)