Napisane:  niedziela, 22 września 2024, 14:13 przez: Redakcja

Jak przetrwać bez zwycięstw? Strategie radzenia sobie w trudnych chwilach

U19-Wölfe remisują 1:1 z St. Pauli / VfL-U17 przegrywa w meczu na szczycie z RB Lipsk.

Na koniec U19-wilki zdołały zremisować 1:1 (1:0) w sobotnie popołudnie na AOK Stadion z rówieśnikami ze St. Pauli, jednak podopieczni Daniela Bauera kontynuują swoją serię meczów bez porażki. Po tym, jak juniorzy B VfL Wolfsburg po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli punktów w ostatniej kolejce, w meczu z liderem RB Lipsk wciąż nie osiągnęli oczekiwanego sukcesu: drużyna Dennisa da Silvy Felixa przegrała 2:5 (1:0) mimo prowadzenia w pewnym momencie, pokazując jednak pasjonujący występ.

Młode wilki miały trudności od samego początku, jednak w typowym dla drużyny na najwyższym poziomie stylu wykorzystały rzut wolny, aby objąć prowadzenie. Po szybko wykonanym rzucie wolnym Amar Ibrisimovic główkował piłkę w kierunku długiego słupka, gdzie Trevor Benedict był w idealnym miejscu i skierował piłkę do bramki (31. minuta). W dalszej części meczu obraz gry był podobny, a wyrównujący gol Aduramane Mane z Pauliego w 67. minucie sprawił, że drużyna Bauera się obudziła. W końcowej fazie spotkania była wyraźnie zdeterminowana i bliska zdobycia zwycięskiego gola, jednak wielokrotnie na drodze stanął jej bramkarz Hamburgera, Juri Behr. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, co, biorąc pod uwagę grę obu zespołów, było sprawiedliwym wynikiem.