Napisane:  wtorek, 24 września 2024, 06:13 przez: Redakcja

Zwycięstwo w sąsiedzkim pojedynku: Kluczowe momenty i emocje rywalizacji

Kobiety U20 zdobywają trzy punkty przeciwko TSV Barmke.

W trzeciej kolejce kobiet w Regionallidze Północ, młode wilki VfL Wolfsburg wygrały z TSV Barmke 4:1. Dzięki temu zespół pod wodzą głównego trenera Daniela Krausa awansował na piątą pozycję w tabeli. Szczególnie wyróżniała się w meczu młoda Polka Maja Zielińska. 17-latka zdobyła trzy z czterech bramek VfL.

Zespół prowadzony przez trenera Krausa rozpoczął dość spokojnie starcie z drużyną zajmującą dziesiąte miejsce, Barmke. Dopiero po około dziesięciu minutach młode wilczyce lepiej weszły w grę. Od tego momentu przejęły kontrolę i dominowały nad rywalkami. Z dużą ilością posiadania piłki, zawodniczki U20 były w stanie stworzyć kilka dobrych okazji. Jeszcze przed przerwą Maja Zielińska zdobyła zasłużone 1:0 dla młodych wilczyc (43.), mocnym strzałem pod poprzeczkę. I to nie był ostatni gol Polki wczorajszego niedzielnego meczu. Na przerwę zespół udał się z wąskim prowadzeniem. W drugiej połowie Zielona-Biała drużyna zaczęła wywierać jeszcze większą presję i częściej stwarzać sytuacje bramkowe. W 58. minucie ponownie Zielińska podwyższyła wynik na 2:0. A potem posypały się gole: najpierw Zielińska zdobyła swojego trzeciego gola (64.), a zaledwie minutę później, świeżo wprowadzona Mira Arouna podwyższyła wynik na 4:0 (65.). Po tym podwójnym ciosie wydawało się, że mecz został rozstrzygniety. Jednak z niczego goście zdobyli po rzucie rożnym gola na 1:4 (72.) i tym samym znów poczuli nadzieję. VFL musiał przetrwać trudne minuty, aby powstrzymać rywalki z Barmke przed odrobieniem strat. Drużyna trenera Krausa jednak poradziła sobie z tym wyzwaniem znakomicie i doprowadziła mecz do końca, wygrywając 4:1.

Asystent trenera Philipp Schumann wyraża zadowolenie po meczu: „Graliśmy dominująco i mieliśmy kontrolę nad grą w prawie wszystkich fazach. Wiedzieliśmy, że w drugiej połowie pojawią się przestrzenie, które możemy wykorzystać.” Ponadto Schumann z pewnością odnosi się do stylu gry własnej drużyny: „Chcemy trzymać lejce w rękach i kontrolować grę. To pomaga nam pokazać nasze umiejętności w grze."