Napisane:  środa, 19 czerwca 2024, 13:46 przez: Redakcja

Bramkarz dołącza do wilków

Bramkarz dołącza do Wilków

VfL Wolfsburg podpisał umowę z Mariusem Müllerem z Schalke 04.

VfL Wolfsburg pozyskał bramkarza Mariusa Müllera z drugoligowego FC Schalke 04, czyniąc z 30-latka nowe wzmocnienie Wilków na sezon 2024/25. Do klubu dołączają również Kamil Grabara (FC Copenhagen) oraz pomocnik Bence Dardai (Hertha BSC).

„Gracz zespołowy z silną mentalnością”

„Jesteśmy zachwyceni, że Marius dołączy do VfL Wolfsburg na nowy sezon” - powiedział Sebastian Schinzelorz, dyrektor sportowy klubu. „Jest graczem zespołowym o spokojnej i silnej mentalności. Marius zna niemiecką piłkę nożną i jest idealnym wzmocnieniem naszej drużyny bramkarskiej.”

„Możliwość udowodnienia siebie na tym poziomie”

„W moim wieku otrzymać kolejną szansę na udowodnienie sobie na tym poziomie nie jest niczym, co uważam za pewne” - dodał Müller. „Zawsze marzyłem o grze w Bundeslidze - zbliżyłem się do tego w realizacji. Szacunek, który poczułem ze strony klubu podczas negocjacji, sprawił, że czułem się bardzo doceniony.”

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Znajoma twarz dla Hasenhüttla

Müller przechodził przez młodzieżowe drużyny 1. FC Kaiserslautern i zadebiutował z pierwszym zespołem tej drużyny. Po okresach spędzonych w RB Lipsk, gdzie grał pod obecnym szkoleniowcem VfL - Ralphem Hasenhüttlem - oraz FC Luzern, rodak z Heppenheim o wzroście 192 cm, Müller, dołączył do Schalke latem 2023 roku i szybko stał się kluczowym zawodnikiem i ulubieńcem kibiców w Gelsenkirchen. Wystąpił w 22 meczach Bundesligi 2 oraz Pucharu Niemiec.

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram