Napisane:  sobota, 30 października 2021, 09:32 przez: Redakcja

Czy Vfl Wolfsburg wróci na zwycięską ścieżkę?

Wszystko, co musisz wiedzieć przed podróżą Wilków do Bayer Leverkusen.

Po ośmiu meczach bez wygranej we wszystkich rozgrywkach, w sobotę 30 października rozpoczyna się nowa era dla Wilków, kiedy pojadą do Bayeru 04 Leverkusen (początek 15:30 CEST). Nowo mianowany główny trener Florian Kohfeldt ma nadzieję poprowadzić swój zespół z powrotem na zwycięskie drogi w BayArena przed kolejnym pracowitym tygodniem dla zielono-białych.

Fakty i Liczby

• Wiele bramek: W ostatnich latach w meczach między obiema drużynami było wiele bramek. Średnia liczba bramek zdobytych w meczach na BayArena to 3,63 – minimalnie wyższa od średniej ogólnej (3,38). Nigdy nie było bezbramkowego remisu między tymi dwoma zespołami w Leverkusen.
  • Ostatnie imponujące wyniki: Zielono-Biali są niepokonani w ostatnich pięciu meczach wyjazdowych z Bayerem. Triumfowali 1:0 w swoim ostatnim spotkaniu w 18. kolejce zeszłego sezonu dzięki starciu Ridle Baku w 35. minucie. W maju 2020 r. gola Marin Pongracic i kolejne gole Renato Steffena i Maximiliana Arnolda pomogły zapewnić zwycięstwo 4:1.
  • Zagrożenie ze strony Leverkusen: Leverkusen to najbardziej precyzyjna drużyna w lidze przed bramką, która potrzebuje średnio tylko 5,2 strzału, aby zdobyć bramkę. Tylko Bayern Monachium i Borussia Dortmund strzeliły w tym sezonie więcej goli niż Bayer (23).
  • Słupki i poprzeczki: Wilki uderzyły w słupek lub poprzeczkę sześć razy w tym sezonie. Lukas Nmecha uderzył np. w poprzeczkę podczas ostatniej porażki 2:0 z Freiburgiem.
  • Szybkie wyjście z bloków: Leverkusen strzeliło osiem goli w pierwszych 15 minutach meczów tego sezonu – więcej niż jakakolwiek inna drużyna w lidze. Jednak tylko Augsburg stracił więcej goli przed przerwą (10) niż „Werkself” (9).