Napisane:  środa, 11 września 2024, 11:16 przez: Redakcja

Jak pokonać trudności: Skuteczne strategie na każdą okazję

U17-juniorki z porażką przeciwko liderowi tabeli z Fallersleben.

Wczoraj wieczorem, 9 września, młode wilczyce pod wodzą głównego trenera Markusa Herbsta musiały znów pogodzić się z porażką w mistrzostwach. Przez długie okresy grały dobrze i mogły stawić czoła faworytowi z Fallersleben. Ostatecznie jednak to znowu nieuwagi oraz słaba końcówka meczu przyczyniły się do domowej porażki 0:5 (0:1). Cztery z pięciu goli padły w drugiej połowie, a trzy z nich w ostatnich dziesięciu minutach meczu (63., 64., 67.). Wyraźny wynik końcowy w pewnym sensie zniekształca rzeczywisty przebieg gry.

Herbst skrytykował ponownie powracające nieuważności, które prowadzą do bramek: „Znowu tracimy niepotrzebne bramki i nie jesteśmy skoncentrowani przez cały czas gry.” Mimo to wynik wydaje się zbyt wysoki. Decydujący dla meczu, z punktu widzenia trenera juniorek U17, był ponownie różnica prędkości: „Fallersleben ma dobre pomysły na grę i naprawdę świetnych zawodników. Ich największą przewagą w porównaniu do moich zawodniczek była ich szybkość.”

Na koniec Herbst po meczu pokazuje zacięcie: „Musimy i będziemy dalej pracować nad naszymi niedociągnięciami, a wtedy także odniesiemy sukces.”