Napisane:  poniedziałek, 23 września 2024, 21:13 przez: Redakcja

Jak wygrać w rywalizacji sąsiedzkiej? Praktyczne porady na zwycięstwo

U20 kobiety zdobywają trzy punkty przeciwko TSV Barmke.

W trzeciej kolejce kobiet w Regionallidze Północ, juniorki VfL Wolfsburg wygrały 4:1 z TSV Barmke. Dzięki temu drużyna pod wodzą trenera Daniela Krausa awansowała na piąte miejsce w tabeli. Szczególnie wyróżniała się w tym meczu młoda Polka Maja Zielińska. 17-latka zdobyła trzy z czterech bramek dla VfL.

Drużyna prowadzona przez trenera Krausa rozpoczęła mecz z zespołem z Barmke, zajmującym dziesiąte miejsce, dość spokojnie. Dopiero po około dziesięciu minutach młode wilczyce zaczęły lepiej odnajdywać się w grze. Od tego momentu przejęły kontrolę nad meczem i zdominowały rywalki. Z posiadania piłki udało się im wypracować kilka dobrych okazji. Tuż przed przerwą Maja Zielińska zdobyła zasłużoną bramkę na 1:0 dla młodych wilczyc (43.), oddając mocny strzał pod poprzeczkę. I to nie miał być jedyny gol Polki wczorajszego niedzielnego meczu. Na przerwę drużyna schodziła z wąskim prowadzeniem. W drugiej połowie zielono-białe zdołały wywierać jeszcze większą presję i częściej zagrażały bramce przeciwnika. W 58. minucie ponownie Zielińska podwyższyła wynik na 2:0. Potem nastąpił prawdziwy festiwal bramek: najpierw Zielińska skompletowała hat-tricka (64.), a niecałą minutę później, świeżo wprowadzona Mira Arouna zwiększyła wynik na 4:0 (65.). Po tym podwójnym ciosie wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Niespodziewanie jednak goście zdobyli bramkę po rzucie rożnym na 1:4 (72.) i poczuli, że mogą jeszcze powalczyć. Dla VfL nastały trudne minuty, które trzeba było przetrwać, aby powstrzymać ekipę z Barmke przed odrabianiem strat. Zespół trenera Krausa poradził sobie jednak z tym wyzwaniem w sposób pewny i dowiózł zwycięstwo 4:1 do końca meczu.

Asystent trenera Philipp Schumann wyraża zadowolenie po meczu: „Graliśmy dominująco i mieliśmy kontrolę nad grą prawie w każdej fazie. Wiedzieliśmy, że w drugiej połowie pojawią się przestrzenie, które będziemy mogli wykorzystać.” Ponadto Schumann wyraża się pewnie na temat stylu gry swojej drużyny: „Chcemy trzymać stery w rękach i kontrolować mecz. To pomaga nam wykorzystać nasze umiejętności techniczne.”