Napisane:  piątek, 30 września 2022, 14:54 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "Jesteśmy gotowi"

Niko Kovac przygotowuje swoją drużynę do sobotniego meczu.

Nowa gra i nowa szansa dla Zielono-Białych na poprawienie swojej sytuacji w tabeli Bundesligi. Wilki, które wciąż nie zdołały wygrać na własnym stadionie, po przerwie międzynarodowej spotkają się ze swoimi sąsiadami, drużyną VfB Stuttgart. Mecz odbędzie się jutro (start o 15:30), na Volkswagen Arena. Przed spotkaniem odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział Niko Kovac. Trener VfL mówił o...

…przerwie międzynarodowej: "Kiedy wielu piłkarzy trafia do reprezentacji zaraz po ostatnim gwizdku, analiza jest trudna do wykonania. Tak też było w naszym przypadku. Niektórzy wrócili dopiero w czwartek. Nie mieliśmy więc tyle czasu co zwykle, aby popracować nad grą. Zadanie polegało zatem bardziej na skupieniu się w pełni na VfB Stuttgart i zabraniu ze sobą pozytywnych doświadczeń, które niektórzy chłopcy przywieźli ze sobą z reprezentacji."

…wrażeniu zespołu: "Znamy mocne strony VfB. Mam jednak nadzieję, że uda nam się wykorzystać słabości, które ma każdy zespół. Skupienie i koncentracja były dziś na boisku bardzo wysokie. Jesteśmy gotowi. Sądząc po tym, co widziałem na dzisiejszym treningu, jestem przekonany, że jutro rozegramy naprawdę dobry mecz. Zobaczymy, co z tego wyniknie. To wrażenie daje mi bardzo pozytywne odczucia."

…sytuacji kadrowej: "Trenowaliśmy dzisiaj bez Lukasa Nmechy, którego jutro też nie będzie. Problem z kolanem wyklucza jego występ. Z drugiej strony Patrick Wimmer poczynił spore postępy. Na pewno będzie gotowy do gry. Powszechnie wiadomo, że wciąż brakuje Jonasa Winda. Jednak jego proces leczenia przebiega naprawdę dobrze. Już w przyszłym tygodniu będzie mógł zostać częściowo włączony do treningu zespołowego."

...znaczeniu meczu: "Wiemy, że jutro czeka nas istotny mecz. Tak jak każdy mecz w Bundeslidze, jest bardzo ważny. W tym przypadku 17-te miejsce zagra przeciwko 16-temu. Jest kilka drużyn, które mają pięć lub sześć punktów. Wszystkie te drużyny są dość blisko siebie. Nie lekceważymy sytuacji, traktujemy ją bardzo poważnie i musimy zrobić wszystko, aby zdobyć trzy punkty. Jest to dla nas niezmiernie ważne."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram