Napisane:  piątek, 24 lutego 2023, 08:26 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "Pierwszym krokiem jest dobra obrona"

Niko Kovac nakreśla zadania dla swoich zawodników przed meczem z 1. FC Köln.

Tylko dwa zwycięstwa i zaledwie jeden punkt z ostatnich czterech meczów - Wilki straciły rozmach z początku roku. Kolejna szansa na odwrócenie losów obecnej sytuacji będzie miała miejsce w najbliższą sobotę, 25 lutego (start o 15:30), kiedy Zielono-Biali odwiedzą drużynę 1. FC Köln. Niko Kovac ponownie porozmawiał z przedstawicielami mediów. Na czwartkowej konferencji prasowej trener VfL mówił m.in. o…

...lekcji z Lipska: "Jasnym jest, że zwracamy uwagę na pewne rzeczy wewnątrz drużyny. Potrzebujemy dobrej intensywności zarówno z piłką, jak i oczywiście bez niej. Jeśli nie uda nam się obronić bramki, jak ostatnio, to będzie ciężko. Pierwszym krokiem jest dobra obrona, żeby móc pozwolić na to, by nasze umiejętności ofensywne rozkwitły. Udowodniliśmy już, że stać nas na to. Nie możemy zakładać, że zawsze zdobędziemy więcej bramek niż stracimy."

…obecnym poziomie wydajności: "Mamy młody zespół, a młodzi zawodnicy mają tendencję do ciągłego przeżywania wzlotów i upadków. Wahania są większe niż u bardziej doświadczonych graczy. Tak po prostu jest i musimy nad tym pracować. To przyjdzie z czasem. Nie możemy kupić doświadczenia, którego potrzebujemy, musimy je po prostu zdobyć."

…sytuacji kadrowej: "Lukas Nmecha jest chory i nie będzie dostępny. Jeśli chodzi o Maxence'a Lacroix, myślę i mam nadzieję, że pojawi się w ten weekend. Wszyscy inni byli dzisiaj na treningu."

…przeciwnikach: "1. FC Köln grał naprawdę świetny futbol zarówno w zeszłym roku, jak i w wielu fazach obecnego sezonu. Mamy do czynienia z drużyną, która gra bardzo intensywnie, ciągle wywiera nacisk na rywalach, wykonuje dużo zagrań w polu karnym, ale też dobrze i agresywnie broni się bez piłki. Kolonia ma słuszne ambicje, by ponownie zająć siódme miejsce w tym sezonie."

…planie gry: "Musimy mieć pewność, że będziemy w stanie sobie poradzić. Wszyscy znamy atmosferę w Kolonii, zapowiada się fajny mecz. Musimy w końcu wrócić do robienia tego, co nam dobrze służyło, czyli dobrej obrony. Jeśli będziemy dobrze się bronić, możemy też wygrywać mecze."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Zobacz także  Waldschmidt, aby zostać w Köln

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram