Napisane:  sobota, 21 stycznia 2023, 14:18 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: “właściwe wyzwanie”

Niko Kovac nie może się doczekać wznowienia Bundesligi.

W krótkim wywiadzie trener mówił o...

…długiej przerwie: "Wszyscy cieszymy się, że piłka znowu będzie w grze. Oglądanie tego co robią inne ligi jest miłe ale w pewnym momencie samemu chce się wrócić do akcji. Wyczuwam dużą niecierpliwość zarówno wśród chłopaków, jak i w sztabie, co, mam nadzieję, przełoży się na wynik."

…poziomie sprawności: "Moim zdaniem trenowaliśmy bardzo, bardzo dobrze. Zespół jest na dobrym poziomie fizycznym, technicznym oraz taktycznym. Oczywiście nikt tak naprawdę nie wie, w jakim miejscu się znajduje. Po tak długim czasie potrzeba też odrobiny szczęścia, aby dobrze wystartować. Na to liczymy. Chcemy kontynuować to, co osiągnęliśmy pod koniec roku, ale wiemy też, że Freiburg to bardzo dobra drużyna i że ten mecz będzie wymagał od nas wiele energii."

…składzie: "Lukas Nmecha ma jeszcze trochę do nadrobienia. Brakuje mu niezbędnych minut spędzonych na treningu, aby mógł być brany pod uwagę do wzięcia udziału w meczu. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie pracował indywidualnie. Mam nadzieję, że z czasem będziemy mogli stopniowo wdrażać go z powrotem do treningów drużynowych."

…przeciwnikach VfL: "Mamy do czynienia z drużyną, która od lat odnosi sukcesy pod wodzą Christiana Streicha. Zbudował świetny zespół, który z każdym rokiem staje się silniejszy. We Freiburgu można się przekonać, co się dzieje, gdy konsekwentnie podchodzi się do pracy. Freiburg gra bardzo niebezpiecznie w ataku, stwarza wiele okazji i dobrze sobie radzi w defensywie. To będzie bitwa na wyniszczenie, którą, mam nadzieję, wygramy. Ten mecz będzie dla nas właściwym wyzwaniem, wskaźnikiem tego, czy jesteśmy już na odpowiednim poziomie, czy też mamy jeszcze wiele do zrobienia, aby się tam znaleźć."

…potencjalnych zmianach: "Jeśli spojrzymy na kilka naszych ostatnich gier, na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie trzeba wprowadzać żadnych zmian. Jednak odbyliśmy wiele sesji, w trakcie których wszyscy chcieli się wykazać. Nawet kiedy radziliśmy sobie bardzo dobrze, zawsze pojawiały się trudne decyzje i sytuacje graniczne, kiedy można było sprowadzić kolejnego zawodnika. Jestem zadowolony z rywalizacji w kadrze. Tego chce każdy trener, ponieważ poprawia to poziom wydajności. Jestem pewien, że na boisku zobaczymy głodny i entuzjastyczny zespół."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram