Napisane:  sobota, 27 maja 2023, 05:37 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "Wszyscy wiedzą, o co toczy się gra"

Niko Kovac przed finałem sezonu Bundesligi.

Sytuacja przed ostatnim meczem sezonu Bundesligi 2022/2023 jest skomplikowana, ale dająca nadzieję. Chociaż Wilki muszą liczyć na korzystne wyniki innych spotkań, ich głównym zadaniem pozostaje skupienie się na pokonaniu już zdegradowanej Herthy BSC. Zwycięstwo nad berlińską drużyną wzmocniłoby nadzieje VfL na zdobycie miejsca premiującego awansem do rozgrywek międzynarodowych. Przed finałem sezonu Bundesligi, Niko Kovac odpowiadał w piątek na pytania przedstawicieli mediów. Trener VfL mówił o...

…sytuacji kadrowej: "Kontuzjowani zawodnicy, o których powszechnie wiadomo, nadal są zmuszeni pauzować. Wszyscy pozostali są dostępni. Omar [Marmoush] wczoraj odpoczywał, ponieważ jego obciążenie fizyczne jest przez nas na bieżąco monitorowane, ale dzisiaj wrócił już do treningów."

…spadku Herthy BSC: "Jako byłemu zawodnikowi Herthy i osobie pochodzącej z Berlina, jest mi oczywiście bardzo przykro, że do tego doszło - ale taki jest sport. Mam nadzieję, że za rok znów zobaczymy Herthę z powrotem w Bundeslidze."

…przeciwnikach ze stolicy: "Ze względu na obecną sytuację rywali, w ich wyjściowej jedenastce może dojść do kilku zmian. Jestem jednak pewien, że ci, którzy wystartują, zrobią wszystko co w ich mocy, aby pożegnać się z Bundesligą w przyzwoity sposób."

…przygotowaniach do ostatniego dnia rozgrywek: "Nie zrobiliśmy nic nadzwyczajnego. Wszyscy wiedzą, o co toczy się gra. Trzymamy się podejścia, które zapewniło nam w tym sezonie tak duży sukces. Chłopcy byli bardzo skoncentrowani na treningach. Musimy tylko pokazać to jutro na boisku - wtedy, miejmy nadzieję, będziemy mieli co świętować po meczu."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram