Napisane:  wtorek, 27 sierpnia 2024, 06:13 przez: Redakcja

Nachspielzeit - co to oznacza i jak wpływa na wyniki meczów?

Stan faktyczny po meczu domowym przeciwko FC Bayern Monachium.

Ekscytujące starcie Wilków z rekordowym mistrzem w pierwszej kolejce sezonu 2024/2025 dostarczyło kibicom w wyprzedanej Volkswagen Arenie wielu emocjonujących momentów. Zielono-biali pokazali zaangażowaną i waleczną grę, ale na koniec nie mogli się nagrodzić. Po chwilowym prowadzeniu 2:1 drużyna głównego trenera Ralfa Hasenhüttla ostatecznie przegrała 2:3 z faworytem z Monachium.

W niedzielne popołudnie zawodnicy weszli na boisko w Volkswagen Arena w żałobnych opaskach. Przed rozpoczęciem meczu miała również miejsce minuta ciszy – dla wieloletniego trenera Bundesligi Christophs Dauma, który w sobotę zmarł w wieku 70 lat po długiej chorobie, a także na cześć ofiar ataku w Solingen, w którym w piątek wieczorem zginęły trzy osoby, a osiem zostało rannych.

Po zmianie stron w meczu między VfL a Bayernem, zawodnicy z Dolnej Saksonii pokazali się z zupełnie innej, znacznie ofensywniejszej strony. Najpierw Lovro Majer pewnie zamienił rzut karny na bramkę, a następnie trafił w słupek po podaniu Jakuba Kamińskiego. Pięć minut później pomocnik poprawił się, zdobywając bramkę na 2:1 po silnym podaniu Patricka Wimmera (55.). Jednak Bayern szybko otrząsnął się po tym podwójnym ciosie, co sprawiło, że Majer i jego drużyna nie mogli zdobyć żadnych punktów. Dla chorwackiego reprezentanta był to drugi dublet w barwach Zielono-Białych: już w lutym tego roku zdobył dwie bramki w meczu u siebie przeciwko TSG Hoffenheim (ostateczny wynik 2:2).

Bawarczycy wygrali swój pierwszy mecz Bundesligi pod wodzą trenera Vincenta Kompany'ego, odzyskali początkowo utraconą przewagę i ostatecznie pokonali VfL wynikiem 3:2.

Serge Gnabry zdobył szóstego gola w swoim 13. pojedynku w Bundeslidze przeciwko VfL. Nigdy w swojej karierze nie przegrał z Wilkami. Tym razem był bohaterem meczu w zwycięstwie rekordowego mistrza na wyjeździe. Jego zdobyty gol miał przy tym najniższe prawdopodobieństwo zdobycia bramki, wynoszące 32 procent.

W ośmiu meczach Bundesligi przeciwko Wolfsburgowi Jamal Musiala zdobył sześć goli, nie osiągnął takiego sukcesu przeciwko żadnemu innemu klubowi. W niedzielę w 20. minucie meczu trafił na 1:0 dla FCB.

Po raz trzeci z rzędu monachijczycy pozostali niepokonani w pierwszym dniu rozgrywek sezonu Bundesligi (jedenaście zwycięstw, dwa remisy). Taka seria na rozpoczęcie sezonu nie udała się jeszcze żadnemu klubowi w historii.

Zieloni i Biali nie wygrali od 19 meczów w Bundeslidze z Bayernem, a 17 z tych spotkań przegrali.