Napisane:  środa, 28 sierpnia 2024, 06:14 przez: Redakcja

Odkryj tajemnice: Wolfsspuren am Montag - co mówią o dzikiej przyrodzie?

Uspokojenie w sprawie Majer / Zielono-biała zdobywczyni pucharu / Medalistka olimpijska w odwiedzinach.

VfL regularnie prezentuje wam na zakończenie dnia „Ślady wilków”: fragmenty, anegdoty, cytaty i inne krótkie wiadomości związane z naszym stadem wilków. Bez względu na to, czy chodzi o wilki, wilczyce czy młode wilki – zawsze można tu znaleźć coś interesującego związanego z klubem. Dziś w centrum uwagi: Lovro Majer, niedawny Superpuchar oraz nadchodzący mecz pucharowy wilczyc, test wytrzymałościowy młodych wilczyc oraz zdobywczyni medalu.

Oświadczenie o braku zagrożenia dla Majera: Dwukrotny strzelec VfL wczorajszego pechowego debiutu sezonu 2:3 przeciwko Bayernowi, Lovro Majer, doznał w 77. minucie stłuczenia kości jarzmowej podczas zderzenia z Aleksandarem Pavlovicem. Z powodu siniaka i obrzęku Chorwat musiał opuścić boisko w 77. minucie, a zastąpił go Yannick Gerhardt. Przewiduje się, że Majer będzie mógł wznowić treningi z drużyną w środę.

Kobiety z VfL w piątek wieczorem w Pucharze: W drugiej rundzie tegorocznego Pucharu DFB broniące tytułu i rekordowe zwyciężczynie z Wolfsburga również przystępują do rywalizacji. Wilczyce zmierzą się z berlińskim zespołem Hertha BSC, który w pierwszej rundzie pewnie pokonał ATS Buntentor. Mecz został dokładnie zaplanowany: rozpocznie się w piątek, 6 września, o godzinie 18:30 na stadionie am Wurfplatz w Berlinie.

Fanka Wölfinnen jako mistrzyni pucharu: Kibicka VfL Adina Kurz otrzymała w Dreźnie szczególny zaszczyt podczas Superpucharu. Przed rozpoczęciem meczu miała zaszczyt, wraz z kibicem FC Bayernu Monachium, wnieść nowo stworzoną trofeum Superpucharu na murawę stadionu Rudolf-Harbig. Oba kluby mogły wcześniej wybrać po jednym kibicu ze swoich szeregów, aby wykonać to honorowe zadanie. Po stronie Wölfinnen wybór padł na wieloletnią zwolenniczkę drużyny kobiet VfL Wolfsburg. To wyjątkowe przeżycie, którego Kurz z pewnością nie zapomni tak szybko.

U20-Kobiety z imponującym występem w Bochum: Zanim U20-Młode Wilczyce w najbliższą niedzielę, 1 września (pierwszy gwizdek o 14:00), rozegrają swoje pierwsze spotkanie sezonu w Regionallidze, w miniony weekend odbył się ostatni test przeciwko wyżej klasowemu VfL Bochum. Ostatecznie zespół w zielono-białych strojach przegrał bardzo nieznacznie 2:3. Tuż przed rozpoczęciem sezonu U20-Kobiety zaprezentowały się jednak w obiecującej formie. Po ośmiu minutach Lilly Damm zdobyła nawet prowadzenie dla VfL. W kolejnych minutach gra zaczęła się przechylać w stronę gospodyń, które zdołały odwrócić wynik w trakcie meczu na 3:1. Yasu Wöhrn zdobyła jeszcze kontaktową bramkę na 2:3 (90.+1), jednak Młodym Wilczycom zabrakło czasu na wyrównanie.

Podwójna medalistka w odwiedzinach: Paulina Paszek, startująca dla Hanowerskiego Klubu Kajakowego z 1921 roku, zdobyła na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu srebro w czwórce kajakowej i brąz w dwójce kajakowej. Teraz 26-latka była gościem Volkswagen Sportkommunikation na zaproszenie razem z innymi sportowcami olimpijskimi z Dolnej Saksonii oraz Borisem Ullrichem (dyrektorem Centrum Olimpijskiego Dolnej Saksonii) na meczu Bayernu w loży Volkswagena, gdzie przed meczem spotkała się z kontuzjowanym Joakimem Maehle. Joakim pogratulował Paulinie jej dwóch olimpijskich medali i wymienił się z nią doświadczeniami na temat sportu ogólnie oraz jej przeżyć w Paryżu i w Bundeslidze.