Napisane:  środa, 19 czerwca 2024, 13:45 przez: Redakcja

Peter Christiansen Nowy dyrektor zarządzający sportu

Peter Christiansen - Nowy Dyrektor Zarządzający Sportem

49-latek dołącza do wilków z FC Kopenhagi.

Peter Christiansen przejmie stanowisko nowego dyrektora zarządzającego VFL Wolfsburga w dniu 1 lipca 2024 r. Po wilki osiągnęło porozumienie z 49-letnim pracodawcami Dane FC Kopenhage. Christiansen zostanie oficjalnie zaprezentowany na konferencji prasowej na początku lipca.

„Sprawdzony ekspert piłkarski z imponującym CV”

„Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że byliśmy w stanie rekrutować PeterChristiansen, sprawdzony ekspert piłkarski z imponującym CV” - powiedział Frank Witter, przewodniczący Rady Nadzoru VFL. „Praca, piłka nożna i pasja były dokładnymi cechami, za które Peter stał jako zawodnik, i nadal wyróżniają go teraz jako dyrektor zarządzający sportu. Chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby wyrazić naszą szczerą wdzięczność za zaufanie, uczciwe dyskusje z przedstawicielami FC Kopenhagi w całym tym procesie.

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Od lipca, dyrektor zarządzający sportem Peter Christiansen, a także sportowy dyrektor Sebastian Schindzielorz, położą niezbędne fundamenty w klubie, aby umożliwić naszemu zespołowi osiągnięcie celów sportowych od następnego sezonu. Będą także współpracować z dyrektorem piłki nożnej Ralfem Kellermannem w celu rozwiązania nadchodzących wyzwań dotyczących składu oraz wszystkich innych niezbędnych problemów infrastrukturalnych w celu kontynuowania sukcesu kobiet VFL.”

Udany gracz, główny harcerz i członek zarządu

Zanim Christiansen został dyrektorem piłki nożnej w Kopenhadze w kwietniu 2021 r., cieszył się uznaniem jako dyrektor sportowy w Aarhus GF i Randers FC, gdzie był obrońcą i głównym skautem. Podczas swoich trzech lat w duńskiej stolicy Christiansen był zaangażowany w transfery duńskiego międzynarodowego napastnika Jonasa Windera (2022) i polskiego bramkarza Kamila Grabary (2024) do VFL Wolfsburg. Kopenhaga nie tylko wygrała ligę i puchar w 2022/23, ale także zajęła drugie miejsce za FC Bayern Monachium w grupie Ligi Mistrzów, zanim została wyeliminowana przez ostatecznych zwycięzców - Manchester City w 1/16 finału.

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Jako zawodnik, lewy obrońca spędził pięć lat w Kopenhadze (2000-2005) oraz grał dla Randersa, Vejle BK i szwedzkiego klubu Helsingborgs.

Zarząd zarządzający od 1 lipca

Rada zarządzająca VFL Wolfsburg jest teraz kompletna. Od 1 lipca będzie składać się z Christiansena, Michaela Meeske i dr. Tima Schumachera.

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram