Napisane:  sobota, 7 września 2024, 14:12 przez: Redakcja

Pewny awans do ćwierćfinałów: analizy i kluczowe momenty meczu

Kobiety VfL zwyciężyły 6:0 z Herthą BSC w 2. rundzie Pucharu DFB.

Zgodnie z oczekiwaniami, obrończynie tytułu poradziły sobie z pierwszą przeszkodą w Pucharze DFB: Kobiety z VfL wygrały swój mecz w drugiej rundzie z klubem z Regionalligi, Herthą BSC, wynikiem 6:0 (3:0). W pierwszym oficjalnym starciu obu klubów w kobiecym futbolu bramki zdobyły podwójna strzelczyni Lynn Wilms, Chantal Hagel, Fenna Kalma, Vivien Endemann oraz Ariana Arias dla gości, którzy teraz muszą czekać dziesięć dni na swojego rywala w ćwierćfinale. Losowanie następnej rundy odbędzie się 19 września o godz. 20:30 w programie „Nachspielzeit” na Sky. Już wcześniej Wilczyce znów będą w akcji w Google Pixel Frauen-Bundesliga: w sobotę, 17 września (początek o 12:00 / na żywo w DAZN i Magenta Sport), Zielono-Biali zagrają na wyjeździe z beniaminkiem FC Carl Zeiss Jena.

Uczestniczki olimpiady Kathrin Hendrich i Janina Minge otrzymały w stolicy przerwę, biorąc pod uwagę wysokie obciążenie ostatnich tygodni. Nieobecne były również Caitlin Dijkstra (kontuzja kostki), Kristin Demann, Camilla Küver (problemy z kolanem), Diana Nemeth (problemy mięśniowe) oraz Tabea Sellner (trening rehabilitacyjny). Swoje debiuty w oficjalnych meczach w zielono-białym stroju zaliczyły Justine Kielland, która rozpoczęła mecz na pozycji szóstki, oraz Arias, która weszła na boisko w ataku. Rebecka Blomqvist natomiast zamknęła pewien krąg: Szwedka obchodziła swój powrót na boisko po niemal roku od zerwania więzadeł krzyżowych, które doznała podczas meczu wyjazdowego z 1. FFC Turbine Potsdam – również w drugiej rundzie pucharu. Wejście Blomqvist w 79. minucie to z perspektywy VfL bez wątpienia najbardziej emocjonalny moment wieczoru.

Gospodynie prowadziły grę w początkowej fazie dosyć odważnie, co jednak nie zmieniało faktu, że VfL – niezaskakująco – był drużyną dominującą. Kobietom z Herthy udało się jednak dobrze zagęścić przestrzeń, dzięki czemu początkowo uniemożliwiły wilczycom zagnieżdżenie się na połowie berlińskiej. W 13. minucie zespół z niższej ligi stworzył nawet możliwość zdobycia bramki: Elfie Wellhausen pojawiła się w dogodnej sytuacji po dośrodkowaniu od Lilli Genthe, przed Merle Frohms. Potem jednak wilczyce zagrały konsekwentniej i już przed zdobyciem pierwszej bramki miały szansę na gola z headera dzięki Marinie Hegering (20.).