Napisane:  niedziela, 5 lutego 2023, 11:18 przez: Przemysław Lewandowski

Przekonujące zwycięstwo [+SKRÓT]

VfL Wolfsburg wygrał w wyjazdowym meczu Bundesligi z zespołem SC Freiburg wynikiem 0:4.

To był doskonały początek dla kobiecej drużyny VfL Wolfsburg w ich pierwszym występie w 2023 roku. Wilczyce triumfowały na wyjeździe z Freiburgiem rezultatem 0:4, kończąc tym samym pierwszą połowę sezonu kobiecej Bundesligi FLYERALARM z 11 zwycięstwami w 11 meczach. Bramki zdobyły: Ewa Pajor, Alexandra Popp, Sveindis Jonsdottir oraz Lena Lattwein.

Bramki:

0:1 Pajor (4 minuta): Dominique Janssen wybija piłkę z własnego pola karnego, która następnie trafia do Pajor. Zawodniczka sprawnie przyspiesza, wychodząc na pozycję sam na sam z bramkarką, i tym samym otwiera wynik spotkania.

0:2 Popp (8 minuta): Po nieudanym wybiciu Freiburga, Lattwein dokonuje przechwytu i przerzuca piłkę do Popp, która strzałem lewą nogą podwaja prowadzenie Wilczyc.

0:3 Jonsdottir (45 minuta): Akcję ponownie inicjuje Janssen - Holenderka wrzuca piłkę do Pajor, która z kolei dostrzega nadbiegającą Jonsdottir - strzał po ziemi, bramkarka pokonana po raz trzeci.

0:4 Lattwein (87 minuta): VfL ustala wynik spotkania na krótko przed końcem. Felicitas Rauch dośrodkowuje piłkę w pole karne, gdzie czeka Lattwein, która zdobywa głową czwartego gola.

Składy i statystyki:

SC Freiburg: Nuding – Karl, Steuerwald, Stegemann, Müller – Felde – Bouziane (63‘ Kolb), Minge (72‘ Xhemaili), Schasching (72‘ Reuter), Streinert – Hoffmann (63‘ Zicai)

Ławka rezerwowych: Lambert, Adamczyk (BR), Kayikci, Wensing

VfL Wolfsburg: Frohms – Hendrich, Hegering (72‘ Wilms), Janssen – Oberdorf, Lattwein – Jonsdottir (56‘ Waßmuth), Huth (81‘ Blomqvist), Popp (56‘ Roord), Rauch – Pajor (72‘ Brand)

Ławka rezerwowych: Kassen (BR), Bremer, Wolter, Wedemeyer

Bramki: 0:1 Pajor (4’), 0:2 Popp (8’), 0:3 Jonsdottir (45’), 0:4 Lattwein (87’)

Żółte kartki: - / Lattwein

Sędzia: Fabienne Michel (z Gau-Odernheim)

Publiczność: 2,774 widzów na Dreisamstadium