Napisane:  środa, 19 czerwca 2024, 14:05 przez: Redakcja

RB Lipsk łata dziurę po odejściu Maxa Eberla. Zaawansowane negocjacje w sprawie pozyskania dyrektora sportowego

RB Lipsk finalizuje negocjacje w sprawie nowego dyrektora sportowego

RB Lipsk obecnie prowadzi zaawansowane rozmowy z VfL Wolfsburg w celu zatrudnienia Marcela Schäfera na stanowisku dyrektora sportowego - donosi Sky.

Początkowo, w klubie panowały duże nadzieje związane z Maxem Eberlem, który formalnie pełnił rolę kierownika, ale faktycznie sprawował obowiązki dyrektora sportowego. Niestety, po krótkim okresie zrezygnował z tej funkcji, przechodząc do Bayernu Monachium w podobnej roli kilka miesięcy temu. Jego obowiązki w RB Lipsk przejął Rouven Schröder, który prawdopodobnie opuści klub, ponieważ Sky podaje informacje o zaawansowanych negocjacjach z Marceliem Schäferem na stanowisko dyrektora sportowego.

Niedawno blisko 40-letni działacz zrezygnował z pełnienia funkcji kierownika sportowego w VfL Wolfsburg, aczkolwiek formalnie pozostaje związany umową z klubem. W rezultacie, RB Lipsk musi teraz negocjować warunki zwolnienia go ze stanowiska. Zgodnie z informacjami, kwota odstępnego wraz z bonusami szacowana jest na wartość pomiędzy 1,5 a 2,5 miliona euro.

Zobacz także  Waldschmidt, aby zostać w Köln

W przypadku braku porozumienia, RB Lipsk jest gotowy poczekać do końca bieżącego roku, aby rozpocząć współpracę z Schäferem. Od 2018 roku Schäfer działał jako działacz w VfL Wolfsburg, wcześniej będąc piłkarzem tego klubu w latach 2007-2017, podczas których zdobył mistrzostwo, Puchar oraz Superpuchar Niemiec.

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram