Napisane:  środa, 19 czerwca 2024, 14:07 przez: Redakcja

Ustąpi miejsca Kamilowi Grabarze, może trafić do Anderlechtu

Nadchodzi zmiana bramkarza w VfL Wolfsburg, Kamil Grabara czeka na szansę w Anderlechcie

Według dziennika „Het Nieuwsblad”, Koen Casteels jest obecnie obiektem zainteresowania Anderlechtu. Kontrakt belgijskiego bramkarza z Wolfsburgiem wygasa pod koniec czerwca.

Wiekowy regulamin 31-latka nie zostanie przedłużony, co oznacza, że po dziewięciu latach Belg opuści szeregi VfL Wolfsburg, ustępując miejsca w bramce Kamilowi Grabarze. Polak będzie reprezentował barwy niemieckiego zespołu od nadchodzącego sezonu. Casteels nie podpisał jeszcze umowy z potencjalnym nowym klubem, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafi do Anderlechtu - donosi "Het Nieuwsblad".

Pod względem alternatywnych rozwiązań w razie odejścia Kaspera Schmeichela, klub z Lotto Park rozważa różne opcje. Duński bramkarz prezentuje się w świetnej formie, ale jego obecny kontrakt wygasa pod koniec czerwca.

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Jednakże, co prawda w umowie doświadczonego golkipera znajduje się klauzula dotycząca opcji przedłużenia o kolejny rok, ostateczną zgodę muszą wyrazić obie strony, co w przypadku 37-latka nie jest pewne.

Casteels może być skłoniony do transferu do Anderlechtu z myślą o udziale w europejskich rozgrywkach pucharowych. Na dwie kolejki przed końcem sezonu, "Fiołki" prowadzą w tabeli walczącej o mistrzostwo kraju.

Zwycięstwo w Jupiler Pro League zapewnia bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. Zespół prowadzony przez Briana Riemera rywalizuje o mistrzostwo z Club Brugge i Royale Union Saint-Gilloise. Decydujące starcie może nastąpić już w nadchodzącą niedzielę, kiedy wystarczy im wygrana z drużyną Michała Skórasia.

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram