Napisane:  piątek, 31 marca 2023, 06:47 przez: Przemysław Lewandowski

Wilczyce docierają do półfinału [+SKRÓT]

Remis w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym z Paris Saint-Germain wystarczył, by VfL awansował.

VfL Wolfsburg zakwalifikował się do półfinału Ligi Mistrzyń UEFA. Rewanżowe spotkanie z Paris Saint-Germain, które odbyło się w czwartkowy wieczór na Volkswagen Arena, zakończyło się wynikiem 1:1.

Po wygranym pierwszym meczu w Paryżu (0:1), remis wystarczył, by aktualne mistrzynie Niemiec zapewniły sobie miejsce w ostatniej czwórce. Alexandra Popp zdobyła dla swojego zespołu prowadzenie w 20 minucie meczu, w intensywnym starciu oddając pierwszy strzał swojej drużyny. Jednak chwilę później napastniczka PSG, Kadidiatou Diani, zdołała uzyskać wyrównanie. Spektakl trwał do samego końca, a szczególnie intensywnie było w drugiej połowie meczu, gdzie żadna ze stron nie ustępowała drugiej. Chociaż podopieczne Tommy'ego Stroota nie wykorzystały wielu dobrych okazji, z sercem i odwagą broniły każdego ataku PSG i ostatecznie udało im się utrzymać niewielką przewagę aż do końcowego gwizdka.

W półfinale Ligi Mistrzyń VfL zmierzy się z Arsenalem. Angielska drużyna dotarła do tego etapu turnieju po wyeliminowaniu w ćwierćfinale Bayernu Monachium.

Bramki:

1:0 Popp (20'): Bramka otwarcia nadarzyła się niespodziewanie, ale tym lepiej! Wilczyce rzucają się do ataku, z Felicitas Rauch po lewej stronie. Zawodniczka podaje do Popp, dobiegającej do skraju pola karnego. Napastniczka oddaje piękny strzał z pierwszej piłki, trafiając w lewy górny róg bramki!

1:1 Diani (29'): Co za strata! Chociaż Dominique Janssen mocno atakuje Diani, ostatecznie przegrywa pojedynek w powietrzu, przez co Merle Frohms nie ma szans na obronę strzału z tak bliskiej odległości.

Reakcja zawodniczki VfL:

Alex Popp: "Jesteśmy zachwyceni i dumni, ponieważ była to ciężka przeprawa. Walczyłyśmy o dobre wejście w ten mecz i mogłyśmy go nawet wygrać, biorąc pod uwagę liczbę doskonałych okazji, które miałyśmy w drugiej połowie. Chcemy zrobić ostatni krok w półfinale z Arsenalem i awansować do finału Ligi Mistrzyń UEFA."

Składy i statystyki:

VfL Wolfsburg: Frohms – Wilms, Hendrich, Janssen, Rauch – Oberdorf, Lattwein, Huth, Roord (73‘ Pajor), Jonsdottir (90‘+3 Brand) – Popp

Ławka rezerwowych: Kiedrzynek (BR), Weiß (BR), Hegering, Wedemeyer, Demann, Wolter, Blomqvist, Bremer, Waßmuth

Paris Saint-Germain: Bouhaddi – Lawrence, Geyoro, Jean-Francois, Karchaoui – Hamraoui, Fazer, Bachmann (73’ Traore) – Baltimore (63’ Albert), Diani (46’ Vangsgaard), Martens (55’ Li)

Ławka rezerwowych: Picaud (BR), Votikova (BR), Thorvaldsdottir, Georgieva, Elimbi, Ngueleu

Bramki: 1:0 Popp (20‘), 1:1 Diani (29‘)

Żółte kartki: Oberdorf / Karchaoui

Sędzia: Cheryl Foster (z Walii)

Publiczność: 14,367 widzów na Volkswagen Arena