Napisane:  piątek, 19 sierpnia 2022, 08:27 przez: Przemysław Lewandowski

Wolfsburg chce zmienić podejście do organizacji wydarzeń piłkarskich

Po kłopotach z policją przed meczem z Werderem Brema, Wolfsburg zamierza stać się lepiej postrzegany w roli gospodarza.

Przed otwarciem sezonu Bundesligi w spotkaniu z Werderem, miały miejsce niepotrzebne zdarzenia, których głównym aspektem były nadmierne czynności związane z środkami bezpieczeństwa ze strony policji z Wolfsburga wobec fanów z Bremy. W rezultacie duża część kibiców zdecydowała się wrócić do domu w ramach protestu. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w przyszłości. Dlatego miasto, policja i VfL Wolfsburg obiecały poprawę warunków, poprzez nawiązanie jeszcze bliższej współpracy.

Miasto Wolfsburg chce być lepszym gospodarzem. „Od wielu lat współpracujemy z naszymi partnerami, działając skutecznie i w pełnym zaufaniu. Miasto, policja oraz klub VfL Wolfsburg będą oczywiście pozostawać w bliskim i regularnym kontakcie w przyszłości” - wyjaśnia dyrektor zarządzający VfL, dr Tim Schumacher. Spotkanie z Schalke będzie istotnym sprawdzianem dla wszystkich osób biorących udział w realizacji eventu, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i organizacji. W czwartek spodziewanych będzie około 26.000 fanów. „Oczekujemy dużej liczby gości, co będzie naturalnie sporym wyzwaniem dla wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie osób” - mówi Petra Krischker (Szef Policji w Wolfsburg-Helmstedt). Burmistrz Dennis Weilmann podsumowuje: „Zawsze chcemy dobrze wypaść jako gospodarz.”

Źródło: bild.de

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram