Napisane:  wtorek, 24 września 2024, 11:12 przez: Redakcja

Zwycięstwo w sąsiedzkiej rywalizacji: kluczowe momenty i inspiracje do osiągnięcia sukcesu

Kobiety U20 zdobywają trzy punkty przeciwko TSV Barmke.

W trzeciej kolejce Frauen-Regionalliga Nord młode wilczyce z VfL Wolfsburg wygrały 4:1 przeciwko TSV Barmke. Dzięki temu drużyna pod kierownictwem trenera Daniela Krausa awansowała na piątą pozycję w tabeli. Szczególnie wyróżniała się w tym meczu młoda Polka Maja Zielińska. 17-latka zdobyła trzy z czterech goli dla VfL.

Zespół prowadzony przez trenera Krausa rozpoczął pojedynek z dziesiątą drużyną w Barmke dość spokojnie. Dopiero po około dziesięciu minutach młode wilczyce zaczęły lepiej funkcjonować w grze. Od tego momentu przejęły kontrolę i dominowały nad rywalkami. Z posiadania piłki U20-kobiety były w stanie stworzyć kilka dobrych okazji. Jeszcze przed przerwą Maja Zielińska zdobyła zasłużone 1:0 dla młodych wilczyc (43.), pewnym strzałem pod poprzeczkę. I to nie miał być jedyny gol Polki wczorajszego niedzielnego popołudnia. Na razie jednak z minimalną przewagą zespoły udały się na przerwę. W drugiej połowie zielono-biali zdołali wywrzeć jeszcze większą presję i częściej stwarzać zagrożenie pod bramką rywalek. W 58. minucie ponownie Zielińska podwyższyła wynik na 2:0. A potem posypały się gole: najpierw Zielińska skompletowała hat-tricka (64.), a niecałą minutę później, świeżo wprowadzona Mira Arouna podwyższyła wynik na 4:0 (65.). Po tym podwójnym ciosie wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Jednak z niczego goście zdobyli bramkę z rzutu rożnego na 1:4 (72.) i w ten sposób poczuli szansę na odwrócenie losów meczu. Zespół trenera Krausa musiał przetrwać trudne minuty, aby powstrzymać próbę powrotu drużyny z Barmke. Jednak drużyna poradziła sobie z tym wyzwaniem i dowiozła zwycięstwo 4:1.

Asystent trenera Philipp Schumann jest zadowolony po meczu: „Graliśmy dominująco i mieliśmy kontrolę nad grą prawie w każdej fazie. Wiedzieliśmy, że w drugiej połowie pojawią się przestrzenie, które możemy wykorzystać.” Dodatkowo Schumann wypowiada się pewnie na temat stylu gry swojego zespołu: „Chcemy trzymać lejce w rękach i kontrolować grę. To pomaga nam wykorzystać nasze umiejętności piłkarskie.”