Napisane:  niedziela, 11 września 2022, 20:40 przez: Przemysław Lewandowski

Grad bramek w Gütersloh [+skrót meczu]

Kobiecy zespół VfL wygrywa w meczu Pucharu Niemiec z FSV Gütersloh 2009 wynikiem 2:8.

Broniące tytułu mistrzynie mogą przygotowywać się już do kolejnej rundy Pucharu DFB. Na sztucznej murawie Tönnies Arena, zespół VfL Wolfsburg pokonał drugoligowy klub FSV Gütersloh 2009 rezultatem 2-8 (1-3). Było to 41 zwycięstwo Zielono-Białych z rzędu w tym turnieju. Do siatki rywalek w tym spotkaniu trafiały: Alexandra Popp (4 gole!), Jill Roord, Dominique Janssen, Lynn Wilms oraz Ewa Pajor.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze kiedy dojdzie do losowania par kolejnej rundy, wiadomo natomiast w jakim terminie będzie ona rozgrywana: 19-21 listopada. W najbliższą sobotę, 17 września (start o 13:00), zespół VfL podejmie SGS Essen. Mecz odbędzie się na stadionie AOK, w ramach kobiecej Bundesligi.

Braki w składzie:

Sara Agrez (złamana kość nosowa), Pauline Bremer (zakażenie koronawirusem), Marina Hegering (rehabilitacja po kontuzji stopy), Katarzyna Kiedrzynek, Sandra Starke (obie pauzujące z powodu urazu mięśni) i Lisa Weiß (po problemach z kolanem) nie mogły wziąć udziału w wyjeździe do Gütersloh z powodów zdrowotnych. Zabrakło także Svenji Huth, jednak jej nieobecność nie miała nic wspólnego z kontuzją: kapitan drużyny po prostu zrobiła sobie przerwę od gry.

Przebieg meczu:

Gütersloh od samego początku nie nastawiał się na grę z pozycji słabszej drużyny. System 4-3-3 z atakującymi bocznymi obrońcami wskazywał, że FSV nie jest zainteresowane wyłącznie grą w defensywie. Odwaga została nagrodzona po niespełna dwóch minutach, w postaci bramki strzelonej przez Baumgärtel. W 10 minucie spotkania Popp oddała pierwszy strzał na bramkę FSV. Od tej pory Zielono-Białe zaczęły się widocznie przystosowywać do nieznanego terenu, podkręcając tempo spotkania. Jednak skuteczność budowanych akcji nie tworzyły na tym etapie zagrożenia, a zawodniczki VfL dwukrotnie znalazły się w pozycji spalonej. W 22 minucie nastąpił kolejny moment zaskoczenia, kiedy Lena Strothmann zdołała oddać strzał na bramkę, jednak Frohms zdołała wyjść z tej opresji. Drużyna z drugiej ligi obejmowała prowadzenie przez 30 minut, po upływie których kobiety z Wolfsburga pogrzebały wszystkie nadzieje fanów FSV na możliwą niespodziankę. W ciągu czterech minut padły trzy bramki. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1:3.

Drużyna z Gütersloh strzeliła gola niemalże tuż po wznowieniu gry (50 minuta), ale tym razem odpowiedź Zielono-Białych nie trwała tak długo jak w pierwszej połowie - dwie minuty później wynik przedstawiał się już 2:5. Nieco później doszło do faulu w polu karnym: Leubner nieprzepisowo zaatakowała Lenę Oberdorf. Do wykonania jedenastki podeszła Janssen, która zmarnowała swoją szansę, trafiając w prawy słupek. Holenderka strzeliła gola w drugiej próbie, ale sędzia Nadine Westerhoff uznał, że doszło do złamania przepisów, przez co postanowił nie uwzględnić bramki. Pod koniec gry Zielono-Białe podniosły wynik spotkania do poziomu odpowiadającego ich statusowi, trafiając 4 razy w zaledwie 5 minut.

Bramki:

1:0 Baumgärtel (2 minuta): Osamotniona Merle Frohms musiała zmierzyć się z dwiema zawodniczkami z Gütersloh, co zakończyło się bramką. Z punktu widzenia gospodarzy był to duży sukces - konsekwentny start zaowocował wczesną i zaskakującą przewagą FSV.

1:1 Roord (32 minuta): Popp odbiera długie podanie od Janssen, przebiegając z piłką kilka metrów dalej - jednak kąt okazał się zbyt ostry do oddania strzału. Kapitan odnalazła wzrokiem dobrze ustawioną w środku pola Roord, która zdobywa wyrównanie.

1:2 Janssen (34 minuta): Po rzucie wolnym wykonanym z odległości około 30 metrów przez Rauch, piłka trafia do Popp, która oddaje strzał głową. Futbolówka odbija się od poprzeczki, a Janssen skutecznie dobija.

1:3 Popp (35 minuta): Broniąca dostępu do bramki Celina Baum przewraca się w pojedynku z Popp. Napastniczka zwycięża i uderza piłkę z ostrego kąta obok Sary Rolle. Rutynowy strzał w wykonaniu niemieckiej piłkarki.

2:3 Leubner (50 minuta): Emilia Deppe dośrodkowuje z lewej strony boiska, podczas gdy Ronja Leubner ubiega broniące Janssen i Rauch, zdobywając tym samym bramkę.

2:4 Popp (52 minuta): Tabea Waßmuth wrzuca piłkę z prawej strony wprost na dobrze ustawioną Popp, która oddaje celny strzał głową w światło bramki.

2:5 Popp (84 minuta): W tym meczu Popp udowadnia, że ​​potrafi nie tylko wykańczać rzuty wolne głową, ale także robiąc to bezpośrednio. Z odległości około 18 metrów celnie wbija piłkę w prawy róg bramki. Świetny strzał!

2:6 Popp (84 minuta): Popp wciąż nie odpuszcza. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w wykonaniu rezerwowej Pajor, kapitan drużyny odnajduje wolną przestrzeń przy dalszym słupku i trafia tuż pod poprzeczką.

2:7 Wilms (87 minuta): Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, piłka trafia do Wilms, która uderza ją głową, trafiając do siatki.

2:8 Pajor (89 minuta): Tym razem Popp asystuje, a Pajor dopisuje się do listy strzelców - po sfinalizowaniu długiego podania, na krótko przed końcem meczu.

Reakcja trenera:

Tommy Stroot: "To był typowy mecz Pucharu DFB, przeciwko bardzo odważnej drużynie z drugiej ligi. Gütersloh trafił nas w bolesny punkt, osiągając przewagę we wczesnej fazie meczu, podczas której nie mogliśmy jeszcze przyzwyczaić się do gry, co było spowodowane ostatnią dłuższą przerwą. Potem już coraz bardziej przystępowaliśmy do akcji, zasługując ostatecznie na zwycięstwo."

Składy i statystyki:

FSV Gütersloh 2009: Rolle – Baum (62. Reimann), Höfker, Wahle, Deppe – Leubner (77. Gomulka), Tellenbröker (77. Moses), Aradini (77. Pagel) – Baumgärtel, Kreil, Strothmann (24. Tayeh)

Ławka rezerwowych: Mischke (BR), Sommer, Zitzer, Manteas

VfL Wolfsburg: Frohms – Wedemeyer, Hendrich, Janssen (61. Wilms), Rauch – Oberdorf (61. Demann), Lattwein (70. Blomqvist) – Waßmuth (70. Jonsdottir), Roord, Brand (78. Pajor) – Popp

Ławka rezerwowych: Kassen (BR), Wolter

Bramki: 1:0 Baumgärtel (2.), 1:1 Roord (32.), 1:2 Janssen (34.), 1:3 Popp (35.), 2:3 Leubner (50.)., 2:4 Popp (52.), 2:5 Popp (84.), 2:6 Popp (85.), 2:7 Wilms (87.), 2:8 Pajor (89.)

Żółte kartki: - / Wedemeyer

Sędzia: Nadine Westerhoff (z Castrop-Rauxel)

Publiczność: 2039 widzów w Tönnies Arena, w miejscowości Rheda-Wiedenbrück