Napisane:  piątek, 13 września 2024, 16:09 przez: Redakcja

Pierwsza porażka, która zaskoczyła wszystkich: co to oznacza dla przyszłości?

U17 przegrywa z Energie Cottbus w pojedynku o szczyt tabeli 2:4.

B-juniorzy VfL Wolfsburg po raz pierwszy w DFB-Nachwuchsliga zakończyli mecz bez zdobycia punktów. W przełożonym meczu domowym z Energie Cottbus drużyna trenera Dennisa da Silva Felixa przegrała w późny czwartek po południu 2:4 (1:3). Bramki dla zielono-białych zdobyli Michael John (7.) i Marko Mandity (81.) na AOK Stadion. W tabeli VfL nie zdołał awansować na pierwsze miejsce i spadł na trzecie miejsce za RB Lipsk oraz nowego lidera Cottbus.

Z tego, że Grün-Weiß w ogóle miało szansę na objęcie prowadzenia w tabeli, można było zawdzięczać przeciwnikowi z Łużyc, który ostatnio odniósł zaskakujące zwycięstwo 2:1 nad Lipskiem. W bezpośrednim porównaniu młode wilki przekonały się, że trener nie ostrzegał o jakości drużyny z Cottbus bez powodu. Już po sześciu minutach VfL rozpoczął mecz w idealny sposób, gdy Michael John dał swojemu zespołowi prowadzenie, nagradzając swoje drużynę za mocny początek. Jednak Energia pokazała się nie tylko pewna siebie, ale także wystarczająco opanowana, by konsekwentnie wykorzystać błędy zielono-białych. Po szybkim wyrównaniu (14.) Cottbus w pierwszej części meczu wyraźnie przejęło kontrolę, a w ciągu pięciu minut odskoczyło na 3:1 (35./40.). W drugiej części spotkania wilki zagrały bardziej wyrównanie i nie poddały się nawet wtedy, gdy goście wykorzystali kontratak na 4:1 (58.). Przynajmniej ostatnią bramkę meczu zdobyła ponownie drużyna gospodarzy. Jednak gol Marko Mandity na 2:4 w niczym nie zmienił zasłużonej porażki przeciwko silnemu przeciwnikowi (81.).

Dennis da Silva Felix: W pierwszych 15 minutach zagraliśmy to, co sobie zamierzyliśmy, i zasłużenie objęliśmy prowadzenie. Nie obwiniam chłopaków za stracone bramki, błędy indywidualne się zdarzają. Musimy jednak mieć do siebie pretensje, że potem nie wróciliśmy do naszej gry. Oddaliśmy zbyt wiele przestrzeni. Dzięki temu Cottbus mogło dobrze przejść do kontrataków i surowo nas ukarało. W ostatnich 25 minutach znów pokazaliśmy nasz futbol, ale skuteczność była niezadowalająca. Niestety, kontaktowa bramka padła zbyt późno. Ostatecznie to był zasłużony zwycięstwo dla Cottbus.

VfL Wolfsburg U17: Khadasevych – Balde (47. Schumann), Neininger, Logiewa, Albrecht (72. Nikischin) – Mandity, Licht (47. Runge) – Blessing (46. Hint), Sticherling (64. Putaro), Katz – John

Oto przetłumaczony tekst na polski:

Bramki: 1:0 John (7.), 1:1 Felgner (14.), 1:2 Jesse (35.), 1:3 Fadl (40.), 1:4 Jesse (58.), 2:4 Mandity (81.)