Napisane:  niedziela, 15 września 2024, 22:20 przez: Redakcja

Skuteczne prowadzenie tabel – kluczowe zasady i techniki

Grün-białe U19 pewnie i zdecydowanie pokonały Berliner AK 5:1.

A-juniorzy VfL w sobotnie południe utrzymali pozycję lidera w tabeli grupy B DFB-Nachwuchsliga, odnosząc wyraźne zwycięstwo 5:1 (3:1) przeciwko Berliner AK. Bramki dla zespołu prowadzonego przez głównego trenera Daniela Bauera zdobyli David Odogu (10.), dwukrotnie Jonathan Akaegbobi (36., 45.+3), Yasin Chebil (86.) oraz Karlo Simic (90.). Po sześciu kolejkach drużyna Bauera ma już na koncie 16 z możliwych 18 punktów.

Dziesięć minut zostało rozegranych, gdy młode wilki objęły prowadzenie po rzucie rożnym wykonanym przez Odogu. Jednak gospodarze szybko zdołali wyrównać dzięki Iaia Manco Danfa (22.). Do przerwy przewaga gry VfL została również odzwierciedlona statystycznie. Dwa gole na 3:1 w pierwszej połowie zdobył Akaegbobi, najpierw po wykonaniu rzut karnego po faulu bramkarza BAK na Trevorze Benedictcie (36.), a następnie strzałem z ostrego kąta (45. +3). Dodatkowo gospodarze sami osłabili się czerwoną kartką dla Wido Hildebrandta (40.). Zielono-biali nie mieli żadnych trudności z kontrolowaniem meczu i ostatecznie jeszcze dwa razy trafili w końcówce. Tylko trzy minuty po swoim wejściu na boisko Chebil zdobył czwarty gol, a w doliczonym czasie gry także Simic dołożył piąte trafienie dla VfL.

Daniel Bauer: „To był w pełni zasłużony zwycięstwo, mimo że nie zagraliśmy jeszcze naprawdę dobrego meczu. To było zadanie, które musieliśmy wykonać. Zrealizowaliśmy to w sposób pewny. Cieszymy się z wyniku.“

VfL Wolfsburg U19: Börner – Bürger, Odogu (46. Ibrisimovic), Angely (46. Neininger), Dittrich (85. Chebil) – Grzywacz, Bröger, Hensel (69. Leal Costa), Soylu – Akaegbobi (69. Simic), Benedict (69. Yacobi) Gole: 0:1 Odogu (10.), 1:1 Danfa (22.), 1:2 Akaegbobi (36.), 1:3 Akaegbobi (45.+3), 1:4 Chebil (86.), 1:5 Simic (90.)

Szczególne zdarzenia: Czerwona kartka dla Wardaua (BAK, 41.)