Napisane:  poniedziałek, 16 września 2024, 06:08 przez: Redakcja

Jak skutecznie prowadzić tabelę: praktyczne wskazówki i zasady

Zielona-biała U19 pewnie i zdecydowanie pokonała Berliner AK 5:1.

A-juniorzy VfL w sobotnie południe zarejestrowali wyraźne zwycięstwo 5:1 (3:1) nad Berliner AK, utrzymując prowadzenie w tabeli grupy B DFB-Nachwuchsliga. Bramki dla zespołu prowadzonego przez trenera Daniela Bauera zdobyli David Odogu (10.), dwukrotnie Jonathan Akaegbobi (36., 45.+3), Yasin Chebil (86.) i Karlo Simic (90.). Po sześciu kolejkach zespół Bauera ma na swoim koncie już 16 z możliwych 18 punktów.

Zaledwie dziesięć minut zostało rozegranych, gdy Młode Wilki objęły prowadzenie po rzucie rożnym wykonanym przez Odogu. Jednak gospodarze szybko wyrównali dzięki Iaia Manco Danfa (22. minuta). Do przerwy jednak przewaga gry VfL była również widoczna w statystykach. Dwie bramki na 3:1 w pierwszej połowie zdobył Akaegbobi, najpierw zamieniając rzut karny po faulu bramkarza BAK na Trevorze Benedictie (36. minuta), a następnie strzałem z ostrego kąta (45. +3). Dodatkowo gospodarze sami osłabili swoją drużynę poprzez czerwoną kartkę dla Wido Hildebrandta (40. minuta). Zielono-biali nie mieli żadnych trudności z kontrolowaniem meczu i ostatecznie jeszcze dwa razy trafili w końcówce. Zaledwie trzy minuty po swoim wejściu na boisko Chebil zdobył czwartą bramkę, a w doliczonym czasie gry również Simic zdobył piątą bramkę dla VfL.

Daniel Bauer: „To był całkowicie zasłużony zwycięstwo, także w wysokim wymiarze, a mimo to nie zagraliśmy nawet jednego naprawdę dobrego meczu. To była obowiązkowa zadanie, które trzeba zrealizować. Zrobiliśmy to z pewnością siebie. Cieszymy się z wyniku.“

VfL Wolfsburg U19: Börner – Bürger, Odogu (46. Ibrisimovic), Angely (46. Neininger), Dittrich (85. Chebil) – Grzywacz, Bröger, Hensel (69. Leal Costa), Soylu – Akaegbobi (69. Simic), Benedict (69. Yacobi) Bramki: 0:1 Odogu (10.), 1:1 Danfa (22.), 1:2 Akaegbobi (36.), 1:3 Akaegbobi (45.+3), 1:4 Chebil (86.), 1:5 Simic (90.)

Szczególne wydarzenia: Czerwona karta Wardau (BAK, 41.)