Napisane:  wtorek, 27 sierpnia 2024, 11:08 przez: Redakcja

Czy pięćdziesiąt minut to wystarczająco dużo czasu? Odkryj, dlaczego warto się zatrzymać.

U17-Nachwuchswölfinnen przegrywają swój pierwszy mecz w Landeslidze juniorów C w Brunszwiku wynikiem 2:4.

Zaledwie pięć minut trwało spotkanie przeciwko BVG Wolfenbüttel, a drużyna pod wodzą trenera Marka Herba już przegrywała 0:2, co było najgorszym możliwym początkiem zarówno samego meczu, jak i sezonu 2024/2025. Po tym zimnym prysznicu i przerwie na napój po dwudziestu minutach zawodniczki VfL się otrząsnęły i zaczęły lepiej grać. Clara Oppermann zdążyła jeszcze przed przerwą strzelić gola na 1:2 (27.). Po rozpoczęciu drugiej połowy nastąpiła najsilniejsza faza drużyny Herbst. Zielono-biali coraz bardziej przejmowali inicjatywę i znajdowali się w obiecujących sytuacjach. Jednak młode wilczyce nie potrafiły przekuć tej przewagi na bramki. Kolejny podwójny cios gospodarzy zdecydował o wyniku meczu (54. i 56.). Drugi gol napastniczki Oppermann na 2:4 krótko przed końcem (66.) nadszedł ostatecznie za późno, aby poważnie zagrozić zwycięstwu Wolfenbüttel.

Dla głównego trenera Herbsta pierwsze minuty były kluczowe w meczu: „Zupełnie przespaliśmy pierwsze minuty i po pięciu minutach przegrywamy 0:2 z powodu zbyt prostych bramek straconych.” Jednak jego zespół otrzymał pochwałę za dobre momenty od 20. minuty meczu: „Nie poddaliśmy się i zyskaliśmy kontrolę nad grą. Mieliśmy wiele dobrych okresów oraz okazji bramkowych.” Ogólnie Herbst dostrzega jednak potrzebę poprawy w swojej drużynie i zwraca uwagę na wysoką jakość ligi. „Podsumowując, musimy w wielu obszarach wyraźnie się poprawić. Wszystko jest znacznie szybsze niż w zeszłym sezonie, myślę, że to trochę zaskoczyło dziewczyny. Będziemy nad tym pracować i jestem pewny, że zdobędziemy punkty również w tym sezonie.”

Nie ma wiele czasu na odpoczynek dla juniorek U17 w tym tygodniu. Młode wilczyce czeka teraz tydzień z angielskim kalendarzem. W środę, 28 września (rozpoczęcie o 18:30), odbędzie się wewnętrzna rywalizacja w Pucharze Okręgowym przeciwko juniorom U14 VfL, a w sobotę, 31 września (rozpoczęcie o 14:00), będzie miało miejsce pierwsze domowe spotkanie w lidze wojewódzkiej przeciwko juniorom U14 Eintrachtu Brunszwik.