Napisane:  wtorek, 27 sierpnia 2024, 16:15 przez: Redakcja

Dlaczego pięćdziesiąt minut to za mało? Odkryj prawdziwą wartość czasu w codziennym życiu

U17-Nachwuchswölfinnen przegrały swój pierwszy mecz w Landeslidze C-Juniorów Braunschweig z wynikiem 2:4.

Zaledwie pięć minut trwał mecz przeciwko BVG Wolfenbüttel, a drużyna trenera Markusa Herbsta już przegrywała 0:2, co stanowiło bardzo słaby początek zarówno tego meczu, jak i sezonu 2024/2025. Po tym zimnym prysznicu i przerwie na napój po dwudziestu minutach zawodniczki VfL się ogarnęły i lepiej weszły w grę. Clara Oppermann zdobyła nawet kontaktową bramkę na 1:2 tuż przed przerwą (27. minuta). Po rozpoczęciu drugiej połowy zaczęła się najsilniejsza faza drużyny Herbsta. Zielono-Biali coraz częściej przejmowali inicjatywę i stwarzali sobie obiecujące sytuacje. Ta faza dominacji niestety nie przyniosła im bramek. Kolejne dwa szybkie ciosy ze strony gospodarzy zdecydowały o losach meczu (54. i 56. minuta). Drugi gol napastniczki Oppermann na 2:4 tuż przed końcem (66. minuta) okazał się ostatecznie za późno, aby poważnie zagrozić zwycięstwu drużyny z Wolfenbüttel.

Dla trenera głównego Herbsta pierwsze minuty były kluczowe dla meczu: „Zupełnie zaspaliśmy w pierwszych minutach i po pięciu minutach przegrywamy 0:2 przez zbyt łatwe stracone bramki.” Jednak trener pochwalił swoją drużynę za dobre podejście od 20. minuty meczu: „Nie poddaliśmy się i zyskaliśmy kontrolę nad grą. Mieliśmy wiele dobrych momentów i również okazje bramkowe.” Ogólnie jednak Herbst dostrzega potrzebę poprawy w swojej drużynie i zwraca uwagę na wysoką jakość ligi. „Ogólnie rzecz biorąc, musimy się wyraźnie poprawić w wielu obszarach. Wszystko jest znacznie szybsze niż w zeszłym sezonie, myślę, że to trochę zaskoczyło dziewczyny. Będziemy nad tym pracować i jestem pewny, że zdobędziemy punkty również w tym sezonie.”

Niewiele czasu na odpoczynek pozostaje juniorkom U17 w tym tygodniu. Młode wilczyce czeka teraz angielski tydzień. W środę, 28 września (początek o 18:30), odbędzie się wewnętrzna rywalizacja w Pucharze Okręgowym przeciwko juniorom U14 VfL, a w sobotę, 31 września (początek o 14:00), czeka je pierwsze domowe spotkanie w lidze stanowej przeciwko juniorom U14 Eintrachtu Braunschweig.