Napisane:  wtorek, 27 sierpnia 2024, 11:09 przez: Redakcja

Jak wykorzystać nachspielzeit dla sukcesu w życiu osobistym i zawodowym?

Stan faktyczny po meczu u siebie przeciwko FC Bayern Monachium.

Ekscytujący pojedynek Wilków z rekordowym mistrzem w pierwszej kolejce sezonu 2024/2025 dostarczył fanom w wyprzedanej Volkswagen Arenie meczu pełnego emocji. Zielono-Biali zaprezentowali zaangażowaną i waleczną grę, jednak ostatecznie nie zdołali się nagrodzić. Po chwilowym prowadzeniu 2:1, zespół pod wodzą trenera głównego Ralpha Hasenhüttla przegrał ostatecznie 2:3 z faworytem z Monachium.

W niedzielne popołudnie zawodnicy weszli na boisko na Volkswagen Arenie z żałobnymi opaskami. Przed rozpoczęciem meczu odbyła się również minuta ciszy – dla byłego długoletniego trenera Bundesligi Christoph Dauma, który zmarł w sobotę w wieku 70 lat po długiej chorobie, a także w hołdzie ofiarom ataku w Solingen, w wyniku którego w miniony piątek wieczorem zginęło trzy osoby, a osiem zostało rannych.

Po zmianie stron w meczu między VfL a Bayernem, Niedersachsen pokazali inną, znacznie bardziej ofensywną grę. Najpierw Lovro Majer pewnie wykorzystał rzut karny, a potem jego strzał (po podaniu Jakuba Kamińskiego) trafił w słupek. Pięć minut później pomocnik poprawił się. Po świetnym podaniu Patricka Wimmera, Majer strzelił na 2:1 (55. minuta). Jednak Bayern szybko otrząsnął się po tym ciosie, przez co Majer i jego drużyna nie mogli zdobyć punktów. Dla chorwackiego reprezentanta była to jego druga bramka w meczu w barwach Grün-Weiß: już w lutym tego roku zdobył dwa gole w meczu u siebie przeciwko TSG Hoffenheim (końcowy wynik 2:2).

Bawarczycy wygrali swój pierwszy mecz w Bundeslidze pod trenerem Vincente Kompanym, odzyskali początkowo straconą przewagę i ostatecznie pokonali VfL wynikiem 3:2.

Serge Gnabry zdobył swoją szóstą bramkę w 13. starciu w Bundeslidze przeciwko VfL. Nigdy w swojej karierze nie przegrał z Wilkami. Tym razem był bohaterem meczu w wyjazdowym zwycięstwie rekordowego mistrza. Jego bramka miała przy tym zaledwie 32 procent prawdopodobieństwa.

W ośmiu meczach Bundesligi przeciwko Wolfsburgowi Jamal Musiala zdobył sześć bramek, co czyni go najskuteczniejszym zawodnikiem przeciwko temu klubowi. W niedzielę trafił w 20. minucie spotkania, dając FCB prowadzenie 1:0.

Po raz trzynasty z rzędu Monachijczycy pozostali bez porażki w pierwszym dniu rozgrywek sezonu Bundesligi (jedenaście zwycięstw, dwa remisy). Taka seria otwarcia nie udała się jeszcze żadnemu klubowi w historii.

Zielono-Biali są bez zwycięstwa od 19 spotkań Bundesligi z Bayernem, w których przegrali 17 razy.