Napisane:  poniedziałek, 26 sierpnia 2024, 21:02 przez: Redakcja

Nachspielzeit: dlaczego dogrywka ma kluczowe znaczenie w piłce nożnej?

Fakty po meczu u siebie z FC Bayern Monachium.

Ekscytujący pojedynek Wilków z rekordowym mistrzem w pierwszym meczu sezonu 2024/2025 dostarczył fanom w wyprzedanej Volkswagen Arena wielu emocjonujących momentów. Zielono-biali pokazali zaangażowanie i waleczność, jednak nie mogli się na koniec cieszyć z punktów. Po chwilowym prowadzeniu 2:1 drużyna prowadzona przez trenera Ralpha Hasenhüttla ostatecznie przegrała 2:3 z faworytem z Monachium.

W niedzielne popołudnie zawodnicy wystąpili w Volkswagen Arena z opaskami żałobnymi. Przed gwizdkiem sędziów odbyła się również minuta ciszy - dla wieloletniego trenera Bundesligi Christoph'a Dauma, który zmarł w sobotę w wieku 70 lat po długiej chorobie, oraz na cześć ofiar ataku w Solingen, w wyniku którego w piątek wieczorem zginęły trzy osoby, a osiem zostało rannych.

Po zmianie stron w meczu między VfL a Bayernem, zawodnicy z Dolnej Saksonii pokazali zupełnie inne, znacznie bardziej ofensywne oblicze. Najpierw Lovro Majer pewnie wykorzystał rzut karny, a następnie trafił w słupek (po podaniu Jakuba Kamińskiego). Pięć minut później pomocnik zrehabilitował się. Po mocnym podaniu od Patricka Wimmera, Majer strzelił na 2:1 (55.). Jednak Bayern szybko otrząsnął się po tym podwójnym ciosie, przez co Majer i jego drużyna nie mogli zabrać punktów. Dla chorwackiego reprezentanta był to jego drugi dublet w koszulce zielono-białych: już w lutym tego roku zdobył dwa gole w meczu u siebie przeciwko TSG Hoffenheim (ostateczny wynik 2:2).

Bayern wygrali swój pierwszy mecz w Bundeslidze pod wodzą trenera Vincenta Kompany'ego, odzyskali początkowo utraconą przewagę i ostatecznie pokonali VfL 3:2.

Serge Gnabry zdobył szóstego gola w swoim 13. pojedynku w Bundeslidze przeciwko VfL. Nigdy w swojej karierze nie przegrał z Wilkami. Tym razem był bohaterem meczu w wyjazdowym zwycięstwie rekordowego mistrza. Jego zdobyta bramka miała zaledwie 32 procent prawdopodobieństwa zdobycia gola, co czyni ją najmniej prawdopodobnym.

W ośmiu meczach Bundesligi przeciwko Wolfsburgowi, Jamal Musiala zdobył sześć bramek, co czyni go najbardziej skutecznym zawodnikiem w rywalizacji z tym klubem. W niedzielę trafił w 20. minucie spotkania, wyprowadzając FCB na prowadzenie 1:0.

Po raz 13. z rzędu piłkarze z Monachium pozostali niepokonani w pierwszym meczu sezonu Bundesligi (jedenaście zwycięstw, dwa remisy). Żaden klub w historii nie osiągnął takiej serii otwarcia.

Zielono-Biali są od 19 spotkań w Bundeslidze z Bayernem bez zwycięstwa, przegrywając 17 z tych meczów.