Napisane:  niedziela, 15 września 2024, 14:15 przez: Redakcja

Skuteczne Zarządzanie Tablicami: Kluczowe Wskazówki i Techniki

Zielona-biała U19 pewnie i zdecydowanie pokonała Berliner AK 5:1.

Juniorzy A VfL w sobotnie południe utrzymali prowadzenie w tabeli grupy B DFB-Nachwuchsliga, odnosząc wyraźne zwycięstwo 5:1 (3:1) nad Berliner AK. Bramki dla drużyny prowadzonej przez trenera Daniela Bauera strzelili David Odogu (10.), dwukrotnie Jonathan Akaegbobi (36., 45.+3), Yasin Chebil (86.) oraz Karlo Simic (90.). Po sześciu kolejkach drużyna Bauera ma już na koncie 16 z możliwych 18 punktów.

Dziesięć minut zostało rozegranych, kiedy młode wilki wyszły na prowadzenie po rzucie rożnym wykonanym przez Odogu. Gospodarze jednak szybko wyrównali za sprawą Iaia Manco Danfy (22. minuta). Do przerwy przewaga gry VfL została również odzwierciedlona w statystykach. Dwa gole na 3:1 w pierwszej połowie zdobył Akaegbobi, najpierw wykorzystując rzut karny po faulu bramkarza BAK na Trevorze Benedictcie (36. minuta), a następnie strzałem z ostrego kąta (45. +3). Dodatkowo gospodarze sami osłabili się przez czerwoną kartkę Wido Hildebrandta (40. minuta). Zielono-biali nie mieli żadnych trudności z kontrolowaniem meczu i ostatecznie jeszcze dwa razy trafili do siatki w końcówce. Zaledwie trzy minuty po swojej zmianie Chebil zdobył czwartą bramkę, a w doliczonym czasie gry również pojawił się Simic, który strzelił piątą bramkę dla VfL.

Daniel Bauer: „To był całkowicie zasłużony zwycięstwo, nawet w tak wysokim wymiarze, a mimo to nie zagraliśmy jeszcze naprawdę dobrego meczu. To było zadanie, które trzeba było wykonać. Zrobiliśmy to w sposób pewny. Cieszymy się z wyniku.“

VfL Wolfsburg U19: Börner – Bürger, Odogu (46. Ibrisimovic), Angely (46. Neininger), Dittrich (85. Chebil) – Grzywacz, Bröger, Hensel (69. Leal Costa), Soylu – Akaegbobi (69. Simic), Benedict (69. Yacobi) Bramki: 0:1 Odogu (10.), 1:1 Danfa (22.), 1:2 Akaegbobi (36.), 1:3 Akaegbobi (45.+3), 1:4 Chebil (86.), 1:5 Simic (90.)

Szczególne wydarzenia: Czerwona karta Wardau (BAK, 41.)