Napisane:  czwartek, 12 września 2024, 21:20 przez: Redakcja

Spotkanie z debiutantkami: co przyniesie nowy sezon w sporcie?

Dane i fakty dotyczące pojedynku Wilczyń (Wölfinnen) z FC Carl Zeiss Jena.

Dla kobiet VfL w sobotę o godzinie 12:00 rozpocznie się 2. kolejka Google Pixel Frauen-Bundesliga przeciwko FC Carl Zeiss Jena (na żywo w MagentaSport i DAZN). Dla osób, które podejmują decyzje w ostatniej chwili, w internetowym sklepie biletowym klubu wciąż dostępnych jest kilka biletów. Oto dodatkowe, istotne informacje na temat meczu:

Remis w pierwszym teście: To już drugie spotkanie między tymi dwoma zespołami w ciągu kilku miesięcy. 20 lipca kobiety z VfL udały się do Turyngii na mecz towarzyski. Tam zakończyły się bezbramkowym remisem 0:0 z kobietami z FCC. Należy jednak zauważyć, że wówczas w zespole Wölfinnen brakowało także zawodniczek olimpijskich, a pozostałe reprezentantki dopiero wróciły po fazie rozłąki.

Porażka na rozpoczęcie: W pierwszym meczu ligowym kobiety FC Carl Zeiss Jena przegrały 0:2 z Eintrachtem Frankfurt. Nie było to łatwe spotkanie dla zawodniczek z Adlerem: po bezbramkowej pierwszej połowie Eintracht zapewnił sobie zwycięstwo, zdobywając bramki w 57. i 87. minucie.

Późniejszy sukces pucharowy: W miniony weekend zawodniczki FCC zmierzyły się z SV Meppen, najpierw musiały przejść dogrywkę, a następnie rzuty karne. Ostatecznie wygrały 4:3.

Powrót po dwóch latach: Ostatni raz kobiety z FFC grały w pierwszej lidze w sezonie 2021/2022. Wtedy jednak spadły bezpośrednio, zdobywając jedynie pięć punktów w 22 meczach.

Młody trener: Florian Kästner od lata 2023 jest na ławce trenerskiej w Jenie. W wieku zaledwie 25 lat jest obecnie najmłodszym głównym trenerem w Frauen-Bundeslidze Google Pixel. Od 2021 roku pracuje w FC Carl Zeiss i początkowo zajmował się juniorskimi drużynami w Centrum Szkolenia Młodzieży.

Młody Zespół: Średnia wieku kobiet FCC wynosi około 22 lat. Wilczyce mają średnio 25,6 lat.

Piłka nożna kobiet w FCC: FC Carl Zeiss nawiązał współpracę z żeńskim klubem sportowym Universitätssportverein Jena (FF USV Jena) w 2014 roku. 1 lipca 2020 roku przekazał prawa do gry dla wszystkich swoich drużyn FCC. Od tego czasu jedna drużyna gra pod nazwą FCC w 2. lub 1. Bundeslidze.

Miejsce rozgrywki: Pojedynek odbędzie się w „ad hoc arena” na Ernst-Abbe-Sportfeld. Arena została oficjalnie otwarta latem i pomieści ponad 15 000 widzów.

Sędziowie: Sędzią meczu jest Miriam Schwermer (Ballenstedt). Jej asystentkami są Katharina Kruse i Jennifer Steingräber. Czwartym sędzią jest Monique Panetta.