Napisane:  poniedziałek, 12 grudnia 2022, 08:46 przez: Przemysław Lewandowski

12 miesięcy bez straconego punktu

VfL Wolfsburg pokonał SV Meppen wynikiem 3:0, kończąc tym samym swój doskonały rok w lidze.

Kobiecy zespół VfL zanotował niezrównany 2022 rok. Zwycięstwo nad Meppen było ich 21 z rzędu zwycięstwem w kobiecej Bundeslidze FLYERALARM. Minął właśnie dokładnie rok od ostatniej straty punktów w lidze. Bramki Tabei Waßmuth i rzut karny Pauline Bremer zapewniły ostatnie ligowe trzy punkty na stadionie AOK, gdzie w najbliższy piątek, 16 grudnia (rozpoczęcie o 21:00) odbędzie się ostatni mecz domowy Wilczyc w 2022 roku. VfL będzie miało okazję przypieczętować pierwsze miejsce w swojej grupie Ligi Mistrzyń w meczu przeciwko Slavii Praga.

Bramki:

1:0 Wassmuth (17. minuta): Jule Brand mija przeciwniczki lewym skrzydłem i wrzuca piłkę po ziemi, w kierunku dalszego słupka. Tam czeka dobrze ustawiona Wassmuth, która kończy akcję.

2:0 Wassmuth (22. minuta): Marina Hegering dośrodkowuje z prawie połowy boiska w kierunku pola karnego, wprost do Alexandry Popp. Zawodniczka odbija piłkę głową do Wassmuth, która zdobywa swojego drugiego gola.

3:0 Bremer (73. minuta, rzut karny): Po faulu Niny Rolfes na Wassmuth, rezerwowa Bremer umieszcza piłkę w jedenastce i przygotowuje się do wykonania rzutu karnego. Strzał okazuje się poza zasięgiem bramkarki, trafiając w prawy górny róg bramki (okienko).

Reakcja trenera:

Tommy Stroot: "To było z naszej strony bardzo przekonujące zwycięstwo. Od początku wywieraliśmy presję i stwarzaliśmy sytuacje. Do przerwy byłem bardzo zadowolony z wyniku 2:0. Jestem zachwycony, że kończymy rok z praktycznie samymi zwycięstwami, o czym powiedziałem również zespołowi. To coś wyjątkowego ale i ciężko zarobionego. Nie podano nam niczego na tacy, musieliśmy być czujni na każdym kroku."

Składy i statystyki:

VfL Wolfsburg: Frohms – Wedemeyer, Hendrich, Hegering, Rauch (46‘ Wolter) – Oberdorf, Huth (16‘ Demann) – Waßmuth, Blomqvist (77‘ Starke), Brand (61‘ Jonsdottir) – Popp (61‘ Bremer)

Ławka rezerwowych: Weiß (BR), Janssen, Lattwein, Pajor

SV Meppen: Sieger – Steenwijk (80‘ Ihlenburg), Weiss, Schulte (29‘ Rolfes), Pollak – Margraf (63‘ Kardesler), Günnewig (63‘ Becker), Hirata, Andrade – Josten (80‘ Preuß), Moraitou

Ławka rezerwowych: Fischer (BR), Abu Sabbah, Bathmann

Bramki: 1:0 Waßmuth (17‘), 2:0 Waßmuth (22‘), 3:0 Bremer (73‘/rzut karny)

Sędzia: Dr. Riem Hussein (z Bad Harzburg)

Żółte kartki: - / Hirata

Publiczność: 2.037 widzów AOK Stadion