Napisane:  piątek, 1 września 2023, 10:51 przez: Przemysław Lewandowski

Amin Sarr podpisał kontrakt z Wilkami

Szwedzki napastnik przechodzi z Olympique Lyon do VfL na zasadzie wypożyczenia.

Na krótko przed końcem letniego okna transferowego VfL Wolfsburg postanowił jeszcze bardziej wzmocnić swój skład za sprawą szwedzkiego napastnika Amina Sarra. 22-letni napastnik dołącza do Wilków na zasadzie wypożyczenia, które potrwa do końca sezonu. Zielono-Biali pozyskali piłkarza z francuskiego zespołu Olympique Lyon, grającego w Ligue 1. Sarr będzie od tej pory nosił koszulkę z numerem 9.

Amin Sarr to ósmy nabytek Zielono-Białych tego lata po Cedricu Zesigerze, Moritzu Jenzie, Vaclavie Cernym, Tiago Tomasie, Rogerio, Joakimie Maehle i Lovro Majerze.

"Jesteśmy szczęśliwi, że znaleźliśmy to, czego szukaliśmy. Możemy zakończyć proces budowania linii ataku pozyskaniem Amina Sarra, tuż przed ostatecznym terminem końca okienka transferowego" - powiedział dyrektor sportowy VfL Sebastian Schindzielorz. "W postaci Amina otrzymaliśmy niezwykle wszechstronnego napastnika, który wyróżnia się szczególnie swoimi właściwościami fizycznymi i technicznymi, a dzięki jego szybkości i bezpośredniej grze staniemy się jeszcze bardziej elastyczni."

"VfL to wspaniały klub i jako młody zawodnik mam tutaj świetne środowisko do rozwoju" - powiedział Sarr. "Dlatego zdecydowałem się tu przyjechać. Śledziłem drużynę od chwili, gdy zobaczyłem ją w meczu z Malmö w Lidze Europy. Rozmawiałem też wcześniej z Mattiasem Svanbergiem. Słyszałem od niego tylko same dobre rzeczy, co pozostawiło we mnie pozytywne odczucia."

Sarr grał w młodzieżówce klubu Malmö FF, gdzie również zadebiutował w seniorskiej drużynie (w lipcu 2020 roku). W szwedzkim klubie rozegrał łącznie 27 meczów, strzelając przy tym dwa gole. Po krótkim wypożyczeniu do Mjällby AIF w drugiej połowie 2021 roku (19 meczów, 9 goli), napastnik przeniósł się w styczniu 2022 roku do SC Heerenveen w Holandii (35 meczów, 11 bramek), by rok później zadebiutować w zespole Olympique Lyon. W 18 rozegranych meczach we Francji strzelił jednego gola. Sarr odnotował także trzy bramki w 10 występach w reprezentacji Szwecji do lat 21.

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram