Napisane:  piątek, 12 listopada 2021, 12:05 przez: Redakcja

Bartosz Białek znów trenuje z piłką

Polski napastnik Wolfsburga Bartosz Białek, który wczoraj obchodził swoje 20. urodziny, wrócił na boisko. Znów może trenować z piłką, ale na jego powrót do gry jeszcze poczekamy.

Kontuzja Białka była tak makabryczna, że ​​jego koledzy z drużyny chwytali się za głowy. Do zdarzenia doszło podczas treningu. Były zawodnik Zagłębia Lubin spadł na boisko i nie był w stanie wstać. Późniejsze badania wykazały, że młody napastnik zerwał więzadło krzyżowe i miał do czynienia z kilkumiesięczną przerwą.

Dopiero teraz, siedem miesięcy po kontuzji, Białek wrócił na boisko. „To dopiero pierwszy krok, który mnie bardzo ucieszył” – powiedział trener Florian Kohfeldt w rozmowie z „Kickerem”. Polak wykonał swoje pierwsze ćwiczenia z piłką. – Trenował indywidualnie, bez pojedynków, bez kontaktu z przeciwnikiem. Staramy się go odbudować krok po kroku – dodał trener i nie pozostawił złudzeń co do powrotu Białka do drużyny meczowej. „On nie będzie kandydatem do gry przez następne kilka tygodni” – powiedział.

Białek właśnie skończył 20 lat. Do czasu kontuzji jego gra dla Wolfsburga była obiecująca. Wszedł na boisko w 19 meczach Bundesligi, w których strzelił dwie bramki.

foto: Vfl Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram