Napisane:  czwartek, 28 kwietnia 2022, 10:23 przez: Redakcja

Bayern Monachium mistrzem Niemiec 10. raz z rzędu

Bayern Monachium zdobył swój dziesiąty z rzędu tytuł mistrza Bundesligi po pokonaniu w sobotę Borussii Dortmund 3:1. To pierwszy klub w pięciu najlepszych ligach Europy, który zdobył 10 tytułów z rzędu.

Niemiecki potentat zapewnił sobie tytuł mistrzowski po zdobyciu 12-punktowej przewagi na trzy mecze przed końcem, podkreślając swoją dominację w ciągu ostatniej dekady.

Zespół Juliana Nagelsmanna wiedział, że wygrana z Dortmundem w sobotnim Der Klassiker wystarczy i przed przerwą wyszła na prowadzenie 2:0. Gole Serge'a Gnabry'ego i Roberta Lewandowskiego wydawały się dać Bawarczykom całkowitą kontrolę, ale Emre Can po przerwie z rzutu karnego zmniejszył straty.

Dortmund zaczął wtedy wywierać presję na gospodarzy, ale młodzieniec Jamal Musiala zapewnił sobie zwycięstwo bramką w końcowych etapach.

Pomimo swojej dominacji w kraju, Bayern otrzymał wiele krytyki po tym, jak wypadł z Ligi Mistrzów na etapie ćwierćfinałowym, przegrywając ponad dwa mecze z Villarreal.