Napisane:  piątek, 6 października 2023, 09:39 przez: Karolina Lisek

Beniaminek w gościach

Wilczyce w piątkowy wieczór powitają na stadionie AOK drużynę beniaminka - 1. FC Nürnberg.

Po zwycięstwie w meczu na szczycie z Eintrachtem Frankfurt na zawodniczki VfL Wolfsburg czeka ligowy debiutant: kolejne zadanie w Bundeslidze już dziś o 18:30. Zielono-Białe zmierzą się przed własną publicznością z 1. FC Nürnberg (transmisja na żywo w DAZN i Magenta Sport). Drużyna gości awansowała latem do najwyższej klasy rozgrywkowej jako wicemistrzynie 2. Bundesligi. VfL spodziewa się około 2850 widzów na stadionie, a fani wciąż mogą kupić bilety na ten mecz.

"To coś wyjątkowego"

Zawodniczki z Norymbergi do tej pory zmagały się z trudnościami w lidze: w pierwszej kolejce meczowej przegrały 1:5 z Werderem Bremą, w drugiej 0:6 z Bayerem 04 Leverkusen. "Popełnianie błędów jest absolutnie w porządku", mówi w wywiadzie na stronie internetowej klubu Osman Cankaya, dyrektor sportowy kobiecej drużyny 1. FC Nürnberg. Jest to szczególnie trafne, biorąc pod uwagę młody wiek drużyny. Cankaya wyjaśnia dalej: "Musimy jednak zdać sobie sprawę, że nie możemy ich stale powtarzać. Na tym polega rozwój. Już w zeszłym sezonie byliśmy w stanie udowodnić, jak postrzegamy piłkę nożną.” Mecz z Wilczycami postrzega jako nagrodę za dobre występy w ostatnich latach. Dopiero w sezonie 2020/2021 kobieca drużyna 1. FC Nürnberg awansowała z ligi regionalnej do drugiej ligi. Zaledwie dwa lata później klub dotarł do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. "Fakt, że jako 1. FC Nürnberg możemy zagrać w piątek z jedną z najlepszych drużyn na świecie, jest wynikiem lat ciężkiej pracy. To coś wyjątkowego dla nas wszystkich" - mówi Cankaya.

Wyraźne zwycięstwo w pucharze

Tymczasem Wilczyce mogą z satysfakcją spojrzeć wstecz na pierwsze dwie kolejki meczowe w Bundeslidze: w ostatnią niedzielę wygrały 4:2 we Frankfurcie przed publicznością liczącą około 13 500 osób, mimo że drużyna dwukrotnie przegrywała w tym meczu. W pierwszej kolejce meczowej Zielono-Białe pokonały natomiast 3:0 Bayer 04 Leverkusen. VfL Wolfsburg ostatni raz grał przeciwko 1. FC Nürnberg w listopadzie 2022 roku w jednej ósmej Pucharu Niemiec. Wówczas Zielono-Białe odniosły zdecydowane zwycięstwo 6:0. Trener Tommy Stroot ma zatem wszelkie powody do optymizmu przed dzisiejszym meczem.

Przed meczem z 1. FC Nürnberg, Stroot rozmawiał z mediami o...

...sytuacji kadrowej: "Wiemy już, że Camilla Küver, Rebecka Blomqvist, Tabea Sellner i Sveindis Jonsdottir wypadły z gry na dłuższy czas. Ponadto Lena Oberdorf ma lekkie problemy z kolanem i nie chcemy forsować niczego, co może nie być konieczne - także w obliczu obciążeń w nadchodzących tygodniach. W związku z tym prawdopodobnie nie będzie jej w składzie na mecz z Norymbergą. Marina Hegering była w stanie ukończyć dużą część środowej sesji treningowej, ale poczekamy z decyzją do meczu. Lena Lattwein wydaje się być dostępna po przeziębieniu. Vivien Endemann ma lekkie problemy z łydką. Ze względu na czekające nas intensywne tygodnie zastanawiamy się, czy będzie mogła zagrać.

...rotacji w wyjściowej jedenastce: Zasadniczo wiemy o jakości naszego składu. Dlatego nie będziemy mieli tylko jedenastki A, ale spędzimy te intensywne tygodnie razem jako zespół. Ważne jest, aby nasze nowe zawodniczki przyzwyczaiły się do rutyny i poznały nasz pomysł na grę.

...poprawie w stosunku do poprzedniego sezonu: Dużą różnicą w stosunku do poprzedniego sezonu jest to, że w tym sezonie mamy jeszcze lepiej obsadzone poszczególne pozycje. Na przykład, jeśli Alexandra Popp nie jest na boisku, nie musimy zmieniać naszej gry, ponieważ Fenna Kalma może ją zastąpić. W porównaniu do podobnego okresu w poprzednim sezonie możemy również rozwiązywać powierzone nam zadania z inną stanowczością. Duża grupa, która pracuje z nami nieco dłużej, dokładnie wie, o co prosimy. Dzięki temu możemy lepiej radzić sobie z małymi niepowodzeniami, takimi jak to przeciwko Frankfurtowi. Łatwiej jest nam nadal grać swoją piłkę i upewnić się, że na koniec na tablicy wyników pojawi się właściwy wynik.

...dotychczasowych meczach ligowych przeciwniczek: To trochę szalone. Norymberga miała najlepsze wyniki podczas okresu przygotowawczego, a ich gra wyglądała bardzo stabilnie na przykład przeciwko Ajaxowi Amsterdam czy Eintrachtowi Frankfurt. Być może eliminacja w meczu z Jeną w Pucharze Niemiec była dla nich kluczowym doświadczeniem, które nadszarpnęło ich pewność siebie na bardzo wczesnym etapie sezonu. Mecze z Werderem Bremą i Bayerem Leverkusen z pewnością również nie pomogły ich moralom. Dlatego myślę, że w zeszłym tygodniu próbowały ponownie dostosować niektóre aspekty. Spodziewam się, że przeciwko nam drużyna będzie jeszcze bardziej zwarta i będzie jeszcze bardziej starała się wejść do gry poprzez pracę w defensywie.

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram