Napisane:  piątek, 28 lipca 2023, 12:26 przez: Karolina Lisek

Bundesliga Kobiet: To się zmieni

Godziny rozpoczęcia spotkań, nadawcy telewizyjni, nazwa: Oto zmiany w Bundeslidze Kobiet w sezonie 2023/2024.

Sezon 2023/2024 w Google Pixel Bundeslidze Kobiet rozpocznie się we wrześniu - i przyniesie ze sobą pewne zmiany. Oto, co fani powinni wiedzieć przed startem rozgrywek.

Nowa nazwa rozgrywek

FLYERALARM Bundesliga przeszła do historii: Od 1 lipca będzie to oficjalnie Google Pixel Bundesliga. Nowa nazwa rozgrywek ma związek ze zmianą głównego sponsora ligi. Niemiecki Związek Piłki Nożnej mówi o "kamieniu milowym dla kobiecej piłki nożnej w Niemczech". "Współpraca z globalnym graczem, takim jak Google, to świetny i przyszłościowy sygnał dla rozwoju i atrakcyjności naszej kobiecej Bundesligi.", mówi Tobias Trittel, koordynator sportowy w VfL Wolfsburg, pełniący funkcję przewodniczącego Komitetu Bundesligi Kobiet. Trittel jest przekonany: "Ta kooperacja da nam wszystkim dodatkowy impuls do zmierzenia się z kolejnymi wyzwaniami". Współpraca została wstępnie uzgodniona na cztery sezony, a zatem do 30 czerwca 2027 roku.

"Współpraca z globalnym graczem, takim jak Google, to świetny i przyszłościowy sygnał dla rozwoju i atrakcyjności naszej kobiecej Bundesligi."

TOBIAS TRITTEL, KOORDYNATOR DS. SPORTU KOBIET W VFL

Zmienione godziny rozpoczęcia spotkań

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu w Bundeslidze Kobiet pojawią się również mecze poniedziałkowe. Mecze rozgrywane równolegle powinny więc stać się rzadkością, ponieważ rozszerzenie terminarza do czterech dni w tygodniu oznacza sześć możliwych godzin rozpoczęcia spotkań:

Piątek, 18:30

Sobota, 12:00

Sobota, 14:00

Niedziela, 14:00

Niedziela, 18:30

Poniedziałek, 19:30

Ci nadawcy będą transmitować mecze

Wraz z rozpoczęciem sezonu w życie wejdzie nowa umowa dotycząca praw o środkach masowego przekazu, która będzie obowiązywała przez cztery lata, a więc do końca sezonu 2026/2027. Wszystkie mecze Bundesligi będą nadal pokazywane na Magenta Sport. Ponadto DAZN będzie od teraz transmitować na żywo wszystkie 132 mecze w sezonie. Poniedziałkowe mecze można będzie oglądać także w bezpłatnej telewizji Sport1. ARD i ZDF nabyły prawa do dziesięciu ogólnodostępnych dla widzów spotkań ligowych w sezonie. ARD, ZDF, Magenta Sport, DAZN i Sky zaoferują najważniejsze skróty meczowe.

Terminarz

Sezon rozpocznie się dla Wilczyc w weekend 15-17 września meczem u siebie z Bayerem Leverkusen. Ostatni mecz przed przerwą zimową, u siebie z Werderem Brema, zaplanowano na 15-18 grudnia. Pierwsza połowa sezonu zakończy się jednak dopiero w ostatni weekend stycznia meczem z SGS Essen. Zaledwie tydzień później Zielono-Białe rozpoczną drugą połowę sezonu - ponownie przeciwko Leverkusen. Finał sezonu zaplanowano na Zielone Świątki (20.05.2024), kiedy to VfL podejmie drużynę Essen na stadionie AOK w Wolfsburgu.

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram