Napisane:  piątek, 31 marca 2023, 06:22 przez: Przemysław Lewandowski

Casteels zagra po raz 250-ty

Wszystko, co warto wiedzieć przed meczem z FC Augsburg.

Bundesliga wraca do akcji po tygodniu przerwy reprezentacyjnej. Wilki rozpoczną od meczu u siebie z zespołem FC Augsburg (w sobotę, 1 kwietnia, rozpoczęcie o 15:30). Tym samym siódme miejsce w tabeli będzie gościć miejsce dwunaste. Obecna forma Augsburga dość dobrze odzwierciedla sytuację w lidze. Bawarczycy grają w kratkę: od czasu do czasu mecze wygrywają i co jakiś czas przegrywają. W ostatnich pięciu spotkaniach dwukrotnie wygrali, dwa razy przegrali, a w ostatniej kolejce FCA zremisowało z FC Schalke 04 wynikiem 1:1. Pojedynek z Augsburgiem to kolejna szansa Wilków na skrócenie dystansu do miejsc kwalifikujących się do udziału w rozgrywkach europejskich. Kibice VfL wymagają zdobycia kompletu punktów, szczególnie na własnym stadionie. Zielono-Biali jako gospodarze ostatnie zwycięstwo odnieśli pod koniec stycznia, przeciwko SC Freiburg. Takiego trendu nie powinno się przedłużać, więc trzy punkty na własnym stadionie są niemal obowiązkowe.

Więcej danych i faktów:

Casteels na skraju jubileuszu: Bramkarz VfL, Koen Casteels, zagra swój 250-ty mecz w Bundeslidze. Belg zdołał zachować czyste konto w tym sezonie aż 10 razy.

Guilavogui w podobnej sytuacji: Josuha Guilavogui ma nadzieję na swój 200-tny występ w Bundeslidze.

Mroczny rozdział: FC Augsburg musiał kiedyś pogodzić się w Wolfsburgu z najcięższą porażką w Bundeslidze - w dniu 18 maja 2019 roku było to aż 8:1.

Największa wygrana: Owe miażdżące zwycięstwo sprzed prawie czterech lat było dla Wilków jednocześnie największą wygraną w Bundeslidze.

Mecz z konsekwencjami: Od czasu tej ciężkiej porażki, Augsburg nie zdołał strzelić gola w żadnym z trzech gościnnych występów z Wilkami.

Mimo wszystko FCA lubi Wolfsburg: Ogólnie jednak FCA nigdy nie zdobyło na wyjeździe w Bundeslidze tylu punktów, co w Wolfsburgu (trzy zwycięstwa, pięć remisów i trzy porażki).

FCA słabe na wyjeździe: Augsburg przegrał wszystkie z ostatnich pięciu występów w Bundeslidze, a szósta z rzędu porażka w Wolfsburgu stanowiłaby jedną z gorszych serii Augsburga.

Zła seria u siebie: Zawodnicy VfL nie wygrali u siebie od czterech meczów w Bundeslidze, najpierw były dwie porażki, a potem dwa remisy.

Kolekcjonerzy kartek z Augsburga: Żadna inna drużyna nie zebrała w tym sezonie Bundesligi tylu kartek co Augsburg (69 żółtych kartek, dwie czerwone i jedna czerwona wynikająca z dwóch żółtych).

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram