Napisane:  środa, 3 maja 2023, 09:48 przez: Przemysław Lewandowski

Cedric Zesiger przechodzi do VfL

Reprezentant Szwajcarii opuści zespół Young Boys i dołączy latem do Wilków.

Pierwszy nowy nabytek VfL Wolfsburg na sezon 2023/24 został właśnie oficjalnie potwierdzony: 24-letni obrońca Young Boys, Cedric Zesiger, dołączy do ekipy Zielono-Białych z początkiem następnego sezonu. Reprezentant Szwajcarii, który w zeszły weekend pomógł swojemu obecnemu klubowi zdobyć tytuł Swiss Super League, podpisał z Wilkami czteroletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Cedric zdecydował się dołączyć do VfL Wolfsburg" - powiedział dyrektor sportowy VfL Sebastian Schindzielorz. - "To zawodnik z ogromnym potencjałem, który mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie. Dzięki jego cechom piłkarskim, mentalności, nastawieniu i warunkom fizycznym, jesteśmy pewni, że będzie dla naszego zespołu cennym nabytkiem."

Pochodzący z okręgu Seeland, Zesiger, całą swoją dotychczasową karierę spędził w swoim rodzinnym kraju. Obrońca dołączył do Grasshopper Zurich w 2016 roku, po siedmiu latach spędzonych w drużynie młodzieżowej Neuchatel Xamax, debiutując w najwyższej klasie rozgrywkowej w składzie najbardziej utytułowanych mistrzów Szwajcarii jako 18-latek. Od czasu podpisania kontraktu z Young Boys w 2019 roku, Zesiger zdobył dwa tytuły mistrzowskie - w 2020 i 2021 roku - a także Puchar Szwajcarii w 2020 roku. W stołecznym klubie rozegrał 135 meczów (strzelając sześć bramek), zaliczając przy tym występy w Lidze Europy i Lidze Mistrzów. Dwukrotny reprezentant Szwajcarii w bieżącym sezonie wziął udział w 27 z 31 możliwych meczów Super League, grając w barwach Young Boys, którzy stracili do tej pory zaledwie 26 bramek.

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

We wtorek nowy nabytek Wilków mógł po raz pierwszy przyjrzeć się swojemu przyszłemu klubowi. - "Spotkałem już wielu fajnych ludzi i zobaczyłem stadion od środka" - powiedział. "Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę tutaj grać. Jednak przedtem moim głównym celem jest wniesienie [szwajcarskiego] Pucharu, po zdobyciu tytułu mistrzowskiego z Young Boys. Odbyłem z kierownictwem VfL Wolfsburg bardzo pozytywną rozmowę. Od samego początku miałem dobre przeczucia. Oferta jest w sam raz dla mnie."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram