Napisane:  czwartek, 19 stycznia 2023, 18:42 przez: Przemysław Lewandowski

Cel: kontynuacja zwycięskiej passy

Wszystko co trzeba wiedzieć przed domowym meczem z drugim w tabeli Freiburgiem.

Po mundialu w Katarze i związanej z nim wyjątkowo długiej przerwie zimowej, Wilki wreszcie powrócą na murawę. W ramach 16 kolejki Bundesligi, zespół VfL będzie gościć na Volkswagen Arena jedenastkę z SC Freiburg (w sobotę, 21 stycznia, początek o 15:30). Podopieczni trenera Niko Kovaca coraz bardziej zbliżają się do miejsc gwarantujących udział w europejskich rozgrywkach. Jednak aby móc ten cel osiągnąć, wciąż potrzeba większej ilości punktów.

W ostatnim czasie Zielono-Biali zanotowali cztery zwycięstwa z rzędu. Wolfsburg zaczął więc wygrywać - zwłaszcza na własnym stadionie. Mecz z obecnym wiceliderem tabeli będzie jednak prawdziwym wyzwaniem. Tym bardziej, że ​​Freiburg również odniósł cztery zwycięstwa w ostatnich pięciu meczach Bundesligi. Warto jednak odnotować, że z ostatnich pięciu spotkań wyjazdowych, zespół zapunktował tylko w trzech.

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Więcej danych i faktów:

Dobra passa: VfL Wolfsburg pozostaje niepokonany od ośmiu spotkań Bundesligi (w tym pięć zwycięstw). Zielono-Biali w 4 ostatnich meczach zdobyli komplet punktów, co daje szansę powtórzenia wyczynu z 2014 roku, kiedy Wilki zanotowały serię 5 zwycięstw z rzędu.

Stabilna obrona: W ostatnich czterech spotkaniach Zielono-Biali stracili tylko jednego gola.

Sumienna wspinaczka: Po 7 kolejkach zespół VfL znajdował się w tabeli na 17 miejscu, a teraz zajmują 7 lokatę.

Zmiana stron: Maximilian Philipp (2014-2017) i Luca Waldschmidt (2018-2020) odnosili w Freiburgu duże sukcesy, jednak od lata 2021 roku obaj mają czynne kontrakty w Wolfsburgu.

Minimalna przewaga: Oba zespoły spotkały się dokładnie 40 razy, w ramach Bundesligi rozgrywając 36 meczów. Statystyki przemawiają za Freiburgiem, ponieważ drużyna trenera Christiana Streicha wygrała 14 z nich. Tymczasem VfL ma na swoim koncie 12 zwycięstw i 9 remisów. Mimo to Wilki utrzymują przewagę w ilości zdobytych bramek, co przedstawia się w stosunku: 56:50.

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Freiburg na fali: SC wygrał w zeszłym sezonie oba pojedynki z Wolfsburgiem. VfL odniósł zwycięstwo tylko w jednym z ostatnich ośmiu meczów przeciwko Freiburgowi. Miało to miejsce w styczniu 2021 roku i zakończyło się rezultatem 3:0 (przed własną publicznością).

Mocny sezon: Freiburg zdobył we wszystkich rozgrywkach tego sezonu aż 15 zwycięstw, remisując przy tym pięć razy i przegrywając jedynie trzy spotkania.

Historyczny sukces: Freiburg osiągnął po 15 kolejkach swój najlepszy wynik w historii gry w Bundeslidze. SC nigdy nie zdołał zdobyć 30 punktów i 9 zwycięstw na tym etapie ligi.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram