Napisane:  sobota, 27 maja 2023, 05:14 przez: Przemysław Lewandowski

Cel: wykorzystać przewagę gospodarzy w bitwie o Europę

Wszystko, co warto wiedzieć przed meczem z Herthą BSC.

W wielkim finale sezonu Wilki powitają na Volkswagen Arena "Starą Damę" z Berlina (sobota, 27 maja, o 15:30). Podczas gdy VfL wciąż ma szansę na udział w międzynarodowych rozgrywkach, degradacja Herthy jest już praktycznie nieunikniona. Mimo to stolica zapewne zamierza pożegnać z najwyższą klasą rozgrywkową w odpowiednim stylu, nie mając zresztą w tej sytuacji już nic do stracenia. Najnowsze statystyki przemawiają jednak za gospodarzami. Wolfsburg nie przegrał z berlińczykami od pięciu pojedynków, zachowując przy tym 3 czyste konta w ostatnich czterech spotkaniach. W pierwszym meczu na Stadionie Olimpijskim, Zielono-Biali wyraźnie wygrali wynikiem 0:5. Bezbramkowo zakończyło się natomiast ostatnie spotkanie na Volkswagen Arena (0:0).

Więcej danych i faktów:

Nierówna ofensywa: Najlepszy strzelec Berlina, Dodi Lukebakio, strzelił prawie dwa razy więcej goli (jedenaście) niż dwaj najcelniejsi Zielono-Biali (po sześć bramek mają Yannick Gerhardt i Jonas Wind).

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Pierwszy mecz: Rezultat 0:5 w pierwszej połowie sezonu był najcięższą porażką Herthy w tym sezonie. Z kolei VfL wyrównał swoją najwyższą wygraną na wyjeździe w historii Bundesligi.

Kovac przeciwko starym znajomym: Niko Kovac urodził się w Berlinie i grał dla Herthy w latach 1991-1996, strzelając 15 bramek w 148 występach w Bundeslidze 2, a także w latach 2003-2006, strzelając 8 bramek w 75 meczach Bundesligi. W swoim drugim występie w klubie ponownie zagrał z kolegami z drużyny, między innymi z Palem Dardai czy Kevinem-Prince Boatengiem.

Solidna obrona: Zielono-Biali zachowali w tym sezonie Bundesligi aż dwanaście czystych kont. Wynik ten ustępuje jedynie wyczynowi SC Freiburga (13 razy). Co więcej, VfL stracił tylko dwa lub więcej goli w zaledwie czterech meczach - to najlepszy taki wynik w bieżącym sezonie Bundesligi.

Mocni u siebie: Dolna Saksonia pozostaje niepokonana na własnym stadionie od sześciu meczów Bundesligi, wygrywając przy tym dwa ostatnie spotkania na Volkswagen Arena.

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Poprawa: Wilki mają obecnie na koncie 49 punktów. Jeśli wygrałyby z Herthą, zdobędą wówczas o dziesięć oczek więcej niż przed rokiem i wciąż będą miały szansę zakwalifikować się do Pucharu Europy.

Słabi na wyjeździe: Hertha zdobyła na wyjeździe zaledwie pięć punktów, co jest w tym sezonie najsłabszym wynikiem ze wszystkich drużyn Bundesligi. Z ostatnich dwunastu występów gościnnych, Berlińczycy zdobyli zaledwie jeden punkt: w 26 kolejce, w meczu z zespołem SC Freiburg (1:1).

Spadek: Hertha BSC spada z Bundesligi po raz siódmy - tylko Norymberga (dziewięć razy) i Bielefeld (osiem razy) spadały częściej.

Natychmiast z powrotem?: Po ostatnich dwóch spadkach w 2010 i 2012 roku, kolejny sezon zawsze przynosił berlińczykom powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram