Napisane:  wtorek, 27 czerwca 2023, 06:57 przez: Przemysław Lewandowski

Cerny dołącza do VfL

Reprezentant Czech związał się z Wilkami czteroletnim kontraktem.

VfL Wolfsburg ogłosił pozyskanie trzeciego nowego zawodnika przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Po przybyciu Cedrica Zesigera i Moritza Jenza, Zielono-Biali zapewnili sobie teraz usługi 25-letniego czeskiego skrzydłowego Vaclava Cerny'ego, który opuścił tym samym szeregi zespołu FC Twente. Zawodnika obowiązuje od teraz czteroletni kontrakt z Dolną Saksonią.

Dyrektor sportowy VfL Sebastian Schindzielorz: "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Vaclav wybrał VfL i naszą drogę. Jest bardzo dobrym strzelcem, który dobitnie pokazał swoje umiejętności w Enschede, a mimo to wciąż jest daleki od wykorzystania swojego pełnego potencjału. Jesteśmy przekonani, że w Wolfsburgu zrobi kolejny krok w swojej karierze i stanie się ważnym wzmocnieniem naszego ataku."

Cerny, który jest absolwentem młodzieżowej akademii Ajaksu, dołączył do Twente w sezonie 2020/21, po pobycie w FC Utrecht. Napastnik szczególnie zwrócił na siebie uwagę imponującymi występami w zeszłym sezonie, rejestrując 15 bramek i 13 asyst w 41 meczach. Był bezpośrednio zaangażowany w zdobycie 24 bramek w lidze, co plasuje go na trzecim miejscu w łącznej liczbie bramek i asyst w Eredivisie.

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Cerny, który strzelił cztery gole w 11 występach dla reprezentacji Czech, rozkoszuje się nowym wyzwaniem: "Nie mogę się doczekać, kiedy w końcu zacznę. Bundesliga to jedna z najlepszych lig na świecie. Gra tutaj zawsze była moim marzeniem i jestem bardzo szczęśliwy, że w przyszłym sezonie będę mógł nosić barwy VfL Wolfsburg."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram