Napisane:  wtorek, 5 lipca 2022, 12:16 przez: Redakcja

Ciężkie nogi na Volkswagen Cup

Wilki zajęły trzecie miejsce za Osnabrückem i Hanowerem w Volkswagen Cup.

VfL Wolfsburg przegapił szansę na zwycięski początek przedsezonowy po odnotowaniu porażki i remisu w meczach towarzyskich odpowiednio z VfL Osnabrück i Hannover 96, co oznaczało, że ukończyli Volkswagen Cup 2022 na trzecim miejscu. W mini-turnieju obejmującym trzy 45-minutowe mecze drużyna Niko Kovaca rozpoczęła rywalizację z gospodarzami Osnabrück przed 5712 kibicami na Bremer Brücke, ale przegrała 3:1, a Luca Waldschmidt trafił do bramki w 36. minucie . Wyrównujące trafienie Sebastiaana Bornauwa z Hannoverem w 25. minucie zapewniło VfL remis 1:1 z Die Roten, którego impas 1:1 z Osnabrück oznaczał, że gospodarze zajęli pierwsze miejsce.

Niko Kovac: „Było oczywiście gorąco i jesteśmy w drugim tygodniu przygotowań, ale mimo wszystko spodziewałem się więcej. Jeśli spojrzeć na to jak na całość, przegraliśmy 4-2 – co oczywiście nie spełnia naszych oczekiwań. Pracowaliśmy nad atakowaniem obszarów, ale dzisiaj widziałem tego oznaki tylko w niektórych okresach. Nie pracowaliśmy jeszcze nad naszą obroną – widziałem tam dużo pracy. Zdecydowanie musimy poprawić w tym zakresie, niektóre procesy nie działają jeszcze tak, jak sobie wyobrażam. Mamy jeszcze dużo do zrobienia.”

VfL Osnabrück: Kühn – Traore, Gyamfi, Trapp, Haas – Tesche, Wähling, Wiethaup, Putaro – Zahmel, Higl

VfL Wolfsburg: Klinger – Heller, Guilavogui, van de Ven, Roussillon – Arnold, Franjic, Waldschmidt, Berkemer – Kruse, Meier

Bramki: 1-0 Higl (9'), 2-0 Tesche (25'), 3-0 Higl (32'), 3-1 Waldschmidt (36')

Żółte kartki: Higl / –

VfL Wolfsburg: Pervan – Lange (40' Amoako), Bornauw, MacNulty, Sanchez – Gerhardt, Vranckx, Paredes, Philipp – Ambros, Busch

Hanower 96: Zieler - Dehm, Neumann, Börner, Köhn - Ondoua, Schaub, Besuschkow, Kerk - Weydandt, Teuchert

Bramki: 0-1 Weydandt (4'), 1-1 Bornauw (25')

Żółte kartki: MacNulty / Schaub