Napisane:  sobota, 4 lutego 2023, 20:16 przez: Przemysław Lewandowski

Czy seria gospodarzy będzie trwać?

Wszystko, co warto wiedzieć przed meczem z Bayernem Monachium.

Już jutro, w niedzielę (początek o 17:30), VfL powita na wyprzedanym Volkswagen Arena liderów ligi i rekordzistów Niemiec - zespół Bayernu Monachium. Podczas gdy Wilki, pomimo porażki w Bremie, zaliczyły w 2023 roku udany start, FCB wciąż czeka na swój pierwszy komplet punktów, po trzech remisach. Zielono-Biali, którzy wciąż pozostają silni u siebie, zrobią wszystko, by tak pozostało.

Więcej danych i faktów:

Start w 2023 roku: W przeciwieństwie do Bayernu, Wolfsburg w bieżącym roku przegrał już jeden mecz Bundesligi, jednak od przerwy zimowej zdobył dwa razy więcej punktów (6), niż Monachium (3). Po raz pierwszy od 16 lat FCB po trzech meczach w nowym roku wciąż nie odniósł żadnego zwycięstwa w lidze. Przyzwyczajeni do sukcesów mistrzowie nie wygrali żadnego z czterech pierwszych meczów Bundesligi w nowym roku ostatnim razem aż 48 lat temu.

FCB zacina się w ofensywie: 15 klubów Bundesligi strzeliło w 2023 roku więcej bramek niż Bayern (3 gole). Wolfsburg trafiał do siatki aż cztery razy częściej (dwanaście razy).

Bayernowi brakuje konsekwencji: FCB tracił punkty w prawie co drugim meczu Bundesligi (8 z 18, z siedmioma remisami i jedną porażką), co przytrafiło się ostatni raz 12 temu, pod wodzą Louisa van Gaala.

Historyczne napięcie: Po raz pierwszy od czasu wprowadzenia zasady trzech punktów (od 1995 roku), górną część tabeli dzieli w tym momencie sezonu tylko pięć punktów! Wilki zajmują siódme miejsce, tracąc do szóstego Eintrachtu tylko 3 punkty, co stwarza nadzieję na miejsce dające udział w europejskich turniejach.

VfL ulubionym przeciwnikiem: Niemieccy mistrzowie przegrali z Wolfsburgiem tylko 4 z poprzednich 51 pojedynków Bundesligi (40 zwycięstw). Bayern pozostawał niepokonany względem Wilków przez 15 ligowych meczów.

Siła Zielono-Białych u siebie: VfL przegrał tylko jeden domowy mecz w bieżącym sezonie Bundesligi (4:2 z Kolonią), a 13 z 15 możliwych punktów zdobył w ostatnich 5 spotkaniach właśnie na Volkswagen Arena. Czterej najbliżsi rywale VfL (za Bayernem plasują się Lipsk, Frankfurt i Union) w meczach u siebie pozostają jednak równie mocni.

Bracia Kovac i FCB: Niko i Robert Kovac spotkają swój były klub. W Bundeslidze bracia (jako trenerzy) nigdy nie wygrali z Monachium (jeden remis, pięć porażek), ale udało im się to w finale Pucharu DFB w 2018 roku (3:1 z Frankfurtem).

Przepis na sukces: Siła w nogach Wilków może być receptą na sukces w meczu z Bayernem: Kolonia w ostatnim spotkaniu przeciwko Monachium przebiegła 129,8 km (rekord sezonu w lidze), a Eintracht Frankfurt wybiegał 124,2 km (rekord klubowy sezonu). Oba zespoły zdobyły po jednym punkcie.

Drugi rekordowy Müller: Thomas Müller może rozegrać na Volkswagen Arena swój 427 mecz w Bundeslidze i zremisować pod tym względem z samym Gerdem Müllerem. Tylko bramkarze Sepp Maier i Oliver Kahn wciąż będą przewyższać piłkarza Bayernu.

Jentzsch vs. Kahn: Rok kalendarzowy 2006 był jedynym, w którym VfL nie poniósł z Bayernem porażki. 11 marca to szczególna data. Po raz pierwszy od 20 prób, Wilki nie straciły ani jednej bramki w meczu u siebie z FCB. Simon Jentzsch zachował czyste konto, powtarzając ten wyczyn, w tym samym miejscu, sześć miesięcy później. Dla Olivera Kahna, przeciwnika Jentzscha w obu meczach, były to jedyne dwa pojedynki z VfL z rzędu bez wygranej.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram