Napisane:  wtorek, 30 maja 2023, 12:37 przez: Karolina Lisek

Dalej w zielono-białych barwach

Lynn Wilms przedłużyła swój kontrakt z VfL Wolfsburg.

Najbliższa sobota będzie najważniejszym momentem w dotychczasowej karierze Lynn Wilms. To właśnie wtedy Wilczyce zagrają przeciwko FC Barcelonie w finale Ligi Mistrzyń w jej rodzinnej Holandii. Teraz okazuje się, że to spotkanie poprzedzi wiele następnych w zielono-białych barwach: obrończyni przedłużyła z wyprzedzeniem swój wygasający w 2024 roku kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. Wilms dołączyła do kobiecej drużyny VfL latem 2021 roku i po początkowej przerwie spowodowanej kontuzją zaliczyła do tej pory 27 występów w Bundeslidze, jedenaście w Lidze Mistrzyń i osiem w Pucharze Niemiec. 22-latka dołączyła do zespołu Wilczyc z FC Twente, gdzie grała pod wodzą obecnego trenera VfL Tommy'ego Stroota i była dwukrotną mistrzynią Holandii. Z VfL wygrała mistrzostwo Niemiec oraz dwa Puchary Niemiec. Wilms, która brała udział w Igrzyskach Olimpijskich w 2021 i Mistrzostwach Europy w 2022 roku, ma już na swoim koncie 34 występy w reprezentacji Holandii.

„Bycie częścią drużyny odnoszącej sukcesy to dla mnie nie tylko świetna zabawa. Czuję tutaj ponadto wielkie poczucie więzi.”

"Wciąż mamy wiele do zrobienia"

"Bardzo się cieszę na kolejne lata w Wolfsburgu", powiedziała Wilms. "Bycie częścią drużyny odnoszącej sukcesy to dla mnie nie tylko świetna zabawa. Czuję tutaj ponadto wielkie poczucie więzi. Wciąż mamy wiele do zrobienia i jestem dumna z tego, że będę mogła odegrać w tym swoją rolę".

"Niełatwy start"

Ralf Kellermann, dyrektor ds. piłki nożnej kobiet w VfL Wolfsburg: "Lynn dołączyła do nas dwa lata temu kontuzjowana - nie jest to łatwy start dla młodej zawodniczki, która po raz pierwszy przenosi się za granicę. Tym bardziej byliśmy pod wrażeniem tego, jak szybko się zintegrowała, najpierw jako osoba, a później także jako zawodniczka. Jestem przekonany, że to jeszcze nie koniec jej rozwoju, a jednocześnie bardzo się cieszę, że dalej będzie występowała w zielono-białej koszulce".

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram