Polski serwis o klubie VFL Wolfsburg | kontakt@wolfsburg.pl
Napisane:  wtorek, 30 maja 2023, 12:37 przez: Karolina Lisek

Dalej w zielono-białych barwach

Lynn Wilms przedłużyła swój kontrakt z VfL Wolfsburg.

Najbliższa sobota będzie najważniejszym momentem w dotychczasowej karierze Lynn Wilms. To właśnie wtedy Wilczyce zagrają przeciwko FC Barcelonie w finale Ligi Mistrzyń w jej rodzinnej Holandii. Teraz okazuje się, że to spotkanie poprzedzi wiele następnych w zielono-białych barwach: obrończyni przedłużyła z wyprzedzeniem swój wygasający w 2024 roku kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. Wilms dołączyła do kobiecej drużyny VfL latem 2021 roku i po początkowej przerwie spowodowanej kontuzją zaliczyła do tej pory 27 występów w Bundeslidze, jedenaście w Lidze Mistrzyń i osiem w Pucharze Niemiec. 22-latka dołączyła do zespołu Wilczyc z FC Twente, gdzie grała pod wodzą obecnego trenera VfL Tommy'ego Stroota i była dwukrotną mistrzynią Holandii. Z VfL wygrała mistrzostwo Niemiec oraz dwa Puchary Niemiec. Wilms, która brała udział w Igrzyskach Olimpijskich w 2021 i Mistrzostwach Europy w 2022 roku, ma już na swoim koncie 34 występy w reprezentacji Holandii.

Zobacz także  Kathrin Hendrich na dłużej w VfL

„Bycie częścią drużyny odnoszącej sukcesy to dla mnie nie tylko świetna zabawa. Czuję tutaj ponadto wielkie poczucie więzi.”

"Wciąż mamy wiele do zrobienia"

"Bardzo się cieszę na kolejne lata w Wolfsburgu", powiedziała Wilms. "Bycie częścią drużyny odnoszącej sukcesy to dla mnie nie tylko świetna zabawa. Czuję tutaj ponadto wielkie poczucie więzi. Wciąż mamy wiele do zrobienia i jestem dumna z tego, że będę mogła odegrać w tym swoją rolę".

"Niełatwy start"

Ralf Kellermann, dyrektor ds. piłki nożnej kobiet w VfL Wolfsburg: "Lynn dołączyła do nas dwa lata temu kontuzjowana - nie jest to łatwy start dla młodej zawodniczki, która po raz pierwszy przenosi się za granicę. Tym bardziej byliśmy pod wrażeniem tego, jak szybko się zintegrowała, najpierw jako osoba, a później także jako zawodniczka. Jestem przekonany, że to jeszcze nie koniec jej rozwoju, a jednocześnie bardzo się cieszę, że dalej będzie występowała w zielono-białej koszulce".

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram