Napisane:  piątek, 21 października 2022, 13:24 przez: Przemysław Lewandowski

Dobre statystyki w Leverkusen

Wszystko co trzeba wiedzieć przed wyjazdowym meczem z drużyną Bayer 04 Leverkusen.

Wilki mogą rozpocząć swoją wyprawę do Nadrenii z wielkim optymizmem, ponieważ spotkania na BayArena w Leverkusen w niedalekiej przeszłości zawsze były dla Zielono-Białych udane. Wolfsburg pozostaje tam niepokonany od 6 meczów, wygrywając przy tym 4 ostatnie spotkania wyjazdowe. Jeśli w sobotę, 22 października (rozpoczęcie o 15:30) uda się zdobyć kolejne 3 punkty, Wilki będą mogły świętować nie tylko zwycięstwo, ale także wyrównanie klubowego rekordu: 5 wyjazdowych zwycięstw z rzędu w dotychczasowej historii Bundesligi VfL zdołał osiągnąć tylko z zespołem SC Freiburg (w latach 2013-2018).

Więcej danych i faktów:

Brak przewagi gospodarzy: W ciągu ostatnich 12 pojedynków w Bundeslidze między tymi dwoma zespołami, drużyna gospodarzy nigdy nie zdołała wygrać (3 remisy, 9 zwycięstw na wyjeździe) - w historii Bundesligi były tylko dwie dłuższe serie pojedynków.

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Pojedynek stałych bywalców: Tylko FC Bayern (od 1965) i Borussia Dortmund (od 1976) grają w Bundeslidze bez przerwy dłużej niż Leverkusen (od 1979) oraz Wolfsburg (od 1997). Bayer i VfL spotkali się już 50 razy, ale po raz pierwszy obaj przeciwnicy znajdują się przed meczem w dolnej trzeciej części tabeli.

Wzrastająca forma VfL: Wilki pozostają niepokonane od 3 meczów Bundesligi (najpierw jedno zwycięstwo, potem dwa remisy). Wolfsburg przegrał tylko jeden z ostatnich 5 meczów - z liderami tabeli, Unionem Berlin.

Bayer w kryzysie: Zaledwie 8 punktów po 10 kolejkach to drugi najsłabszy wynik Leverkusen w historii Bundesligi, najsłabszy od 40 lat.

Utknęli na wyjeździe: Wolfsburg w obecnym sezonie Bundesligi odnotował 10 goli w 5 meczach u siebie i tylko 2 gole na wyjeździe w 5 meczach - żadna drużyna nie strzeliła mniej niż Wilki.

Zobacz także  Waldschmidt, aby zostać w Köln

Wrażliwi na tyłach: Leverkusen jest obecnie na 3 miejscu pod względem największej liczby straconych bramek w Bundeslidze (21). Tylko 2 drużyny mają wyższą wartość strat niż Bayer.

Niepowstrzymany Gerhardt: Yannick Gerhardt strzelił po 1 golu w każdym z 3 ostatnich meczów Bundesligi - to rewelacyjna seria dla gracza, który w ciągu całej swojej kariery w Bundeslidze nigdy wcześniej nie strzelił więcej niż 2 goli w sezonie (!).

Nemezis Kovaca: Trener Niko Kovac przegrał wszystkie cztery mecze w Leverkusen w Bundeslidze, gdzie rozpoczął karierę jako piłkarz (77 występów, 8 goli w latach 1996-1999).

Nieobecny: Środkowy obrońca Piero Hincapie nie zagra w drużynie gospodarzy. Ekwadorczyk zarobił we Frankfurcie czerwoną kartkę, pomimo strzelonego dla Werkself gola pocieszenia. To już druga czerwona kartka 20-latka w tym sezonie.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram