Napisane:  wtorek, 8 listopada 2022, 11:58 przez: Przemysław Lewandowski

Dwie drużyny pełne pewności siebie

Wszystko co trzeba wiedzieć przed starciem Wilków z Borussią Dortmund.

Po negatywnej serii 13 porażek w ostatnich 14 meczach, Wilki pozostają za Dortmundem w tyle. Z rozegranych do tej pory 54 meczów, BVB odniosło 32 zwycięstwa, przy zaledwie dziesięciu przypisanych na korzyść VfL. Niemniej jednak pozycja wyjściowa przed pierwszym pojedynkiem trenerskim pomiędzy Niko Kovacem i Edinem Terziciem (dzisiaj, rozpoczęcie o 18:30) nie wypada źle. Chociaż drużyna gości pozostaje niepokonana od sześciu spotkań, Zielono-Biali również nie przegrali w żadnym z ostatnich siedmiu spotkań.

Więcej danych i faktów:

  • Pierwsze spotkanie pomiędzy Zielono-Białymi i Czarno-Żółtymi odbyło się w październiku 1974 roku, na Elsterweg, w ramach meczu drugiej ligi i zakończyło się wynikiem 0:0. Powtórka tego rezultatu odbiegałaby od obecnego trendu, ponieważ od siódmej kolejki Bundesligi zawsze padała co najmniej jedna bramka.
  • Dzięki swoim bramkom w meczu przeciwko Bochum, Yousouffa Moukoko z Dortmundu dwukrotnie przeszedł tego dnia do historii. 17-latek po raz pierwszy strzelił dwie bramki w jednym meczu, a dzięki trafieniom numer 10 i 11, jest teraz pierwszym graczem w historii Bundesligi, który odnotował dwucyfrową liczbę bramek przed swoimi 18 urodzinami.
  • Trzeci gol Borussii w wygranym 3:0 meczu z Bochum trafił na konto Giovanniego Reyny. Zawodnik ma teraz w Bundeslidze łącznie osiem bramek, czym dystansuje się w statystykach strzeleckich od swojego ojca, Claudio, który strzelił 6 bramek w 48 meczach Bundesligi w latach 90-tych - grając wówczas w barwach Wilków.
  • Ostatnie zwycięstwo Wilków nad BVB w Bundeslidze miało miejsce w przedostatniej kolejce sezonu 2014/2015. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a gole dla Zielono-Białych strzelili Daniel Caligiuri i Naldo. Na ławce rezerwowych Borusii znajdowali się wówczas Dieter Hecking i Jürgen Klopp. Dwa tygodnie później odbył się finał Pucharu Niemiec, który zakończył się triumfem Wolfsburga nad Dortmundem rezultatem 3:1.
  • Zawodnik BVB Julian Brandt świętował swoje jedyne do tej pory mistrzostwo Niemiec w koszulce VfL. Napastnik zdobył w 2013 roku - obok Maximiliana Arnolda - tytuł A-Junior.
  • Kapitan VfL zdołał strzelić bramkę z rzutu wolnego po raz ósmy w swojej karierze rozgrywek Bundesligi, dokonując tego w wygranym 3:0 meczu w Moguncji. Szansę na gola wyliczono na 1,4%, co oznacza, że Maximilian Arnold odnotował najbardziej nieprawdopodobną bramkę 13 kolejki.
Zobacz także  Waldschmidt, aby zostać w Köln

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram