Napisane:  poniedziałek, 10 lipca 2023, 11:22 przez: Karolina Lisek

Dziesięć zawodniczek VfL w kadrze Niemiec

W sobotę Martina Voss-Tecklenburg ogłosiła, które zawodniczki polecą na Mistrzostwa Świata w Australii i Nowej Zelandii.

Aż dziesięć Wilczyc poleci z reprezentacją Niemiec na Mistrzostwa Świata Kobiet w Australii i Nowej Zelandii. W sobotę, dzień po porażce z Zambią (2:3) w ostatnim oficjalnym meczu towarzyskim, trenerka Martina Voss-Tecklenburg ogłosiła 23-osobowy skład na turniej. Z punktu widzenia VfL miło jest widzieć, że niektóre z nominowanych zawodniczek Wolfsburga są kandydatkami do gry w wyjściowej jedenastce.

Te Wilczyce polecą na Mistrzostwa Świata

Bramkarka VfL Merle Frohms strzeże także bramki niemieckiej reprezentacji. W obronie drużynę z Wolfsburga reprezentują Marina Hegering, Kathrin Hendrich i Felicitas Rauch. Cała trójka to kandydatki do gry w pierwszym składzie, które mogą liczyć na dużo czasu meczowego podczas tych Mistrzostw Świata. Pomocniczki Wolfsburga Jule Brand, Svenja Huth, Lena Lattwein i Lena Oberdorf również znalazły miejsce w kadrze. Podczas gdy Oberdorf i Huth zapewniły sobie ostatnio miejsce w wyjściowej jedenastce, Brand pełniła raczej rolę rezerwowej. Lena Lattwein, która po złamaniu obojczyka nie była zdolna do gry aż do finału Ligi Mistrzyń, ma sporą konkurencję na swojej pozycji. Z kolei Alexandra Popp pełni rolę kapitana niemieckiej drużyny narodowej. Nowa zawodniczka VfL Chantal Hagel również poleci z drużyną do Sydney. Napastniczka VfL Tabea Sellner nie znalazła się natomiast w ostatecznej kadrze na Mistrzostwa.

Pierwszy mecz

11 lipca powołane zawodniczki wsiądą na pokład samolotu do Australii. Tam będą miały około dwunastu dni na przygotowanie się do turnieju. Drużyna Martiny Voss-Tecklenburg rozegra swój pierwszy mecz fazy grupowej z Marokiem w Melbourne w poniedziałek 24 lipca o godzinie 10:30 czasu polskiego.

Więcej Wilczyc w Australii i Nowej Zelandii

Reprezentantki Niemiec to jednak nie jedyne zawodniczki Wolfsburga powołane na Mistrzostwa Świata.

Rebecka Blomqvist jest częścia szwedzkiej drużyny narodowej. W kadrze Holandii znalazły się natomiast Dominique Janssen i Lynn Wilms, a także Caitlin Dijkstra, piłkarka zakontraktowana przez VfL tego lata, która spędzi kolejny sezon na wypożyczeniu w FC Twente.

Jonsdottir i Agrez w akcji

Dwie zawodniczki VfL, których drużyny narodowe nie zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata, będą miały szansę zagrać w meczach towarzyskich swoich reprezentacji w tygodniach poprzedzających turniej w Australii i Nowej Zelandii: Sveindis Jonsdottir zagra przeciwko Finlandii w piątek, 14 lipca, o godzinie 20:00. Natomiast we wtorek, 18 lipca, islandzka drużyna narodowa zmierzy się z Austrią w Wiedniu o godzinie 19:45. Sara Agrez zagra ze Słowenią przeciwko Serbii w piątek, 14 lipca, o godzinie 19:00.

Międzynarodowe mecze towarzyskie przed Mistrzostwami Świata:

Sveindis Jonsdottir (Islandia):

  • Piątek, 14 lipca, 20:00, (mecz domowy) Finlandia
  • Wtorek, 18 lipca, 19:45, (mecz wyjazdowy) Austria

Sara Agrez (Słowenia):

  • Piątek 14 lipca, 19:00, (mecz domowy) Serbia

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram